Bursa kumaşları onlara teslim


Bursalı tekstilcilerin kumaşları, Bursalı  modacılar Atıl Kutoğlu, Dice Kayek ve Selma Çilek’in tasarımlarıyla yeniden hayat buldu. Hazırlanan tanıtım filmi ve proje Sheraton Otel’de tanıtıldı.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) üyelerinin eşsiz kumaşları modaya yön veren Bursalı tasarımcıların dokunuşlarıyla yeniden hayat buldu. Türk tekstilinin daha iyi tanıtılması için güçlerini birleştiren Atıl Kutoğlu, Selma Çilek ve Dice Kayek markasının kurucuları Ayşe-Ece Ege kardeşlerin tasarımları Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen multimedia show ile Turkish Fashion Fabrics’te görücüye çıktı.

UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, ‘Dünyaya mal olmuş eşsiz kumaşlarımızla, dünya modasına yön veren Bursalı tasarımcılarımız güçlerini bu proje için birleştirdi. Ancak, Turkish Fashion Fabrics Multimedia Show’u sadece bir tanıtım filmi projesi değil aynı zamanda bir imaj projesi olarak görüyoruz’ dedi.

Engin, gecede tasarımcılar Atıl Kutoğlu ve Selma Çilek ile emeği geçen kişi ve kurumlara teşekkür plaketi verdi. Dice Kayek markasının yaratıcıları Bursalı Ayşe-Ece Ege kardeşler yurt dışında oldukları için davete katılamadı.

Atıl Kutoğlu, UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin

Selma Çilek

Filiz ve Aytuğ Onur

İhsan İpeker

Atıl Kutoğlu

UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin

Selin Koral

Nesrin ve Engin Alemdar

Dilara Kırmıt

Selma Çetinkaya Türker, Elif Aksoy

Hadiye ve Özkan Kamiloğlu

Cictoria Braiders, Maria Baydens

Katerina Sagaidak

Bordikova Oleksandra

Martova Katarina

Olena Andzushohenko

Seda Abdulhalim, Ayça Mengüç

Renkli anlara sahne olan davete çok sayda konuk katıldı.