Pembe Rota’nın yolu Bursa’dan geçti


Kadın kanserleri alanında faaliyet yürüten ve kanserde erken teşhisin önemini vurgulayan Pembe İzler Derneği’nin bu yıl başlattığı ‘Pembe Rota’ projesinin yeni durağı Bursa oldu.

Bursa’da ilk olarak Korupark Avm’de düzenlenen panelden sonra akşam da Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş ev sahipliğinde Hilton Bursa Convention Center Otel’de gala yemeği düzenlendi.

Geceye İstanbul’dan dernek üyesi 20’ye yakın hanım da katılırken, Bursa’nın tanınmış işadamları ve iş kadınları davete ilgi gösterdi.

Gala yemeğinde iki konuşmacı gazeteci- yazar Ayşe Arman ve tarihçi Saffet Emre Tonguç ikilisinin sunuculuğunda unutulmayacak bir gece yaşandı. Her iki konuşmacı hayatlarından kesitlerle anlattıkları anıları konuklara hoş vakit yaşattı.

Gecenin sonuna doğru Ayşe Arman’ın kendisinin hazırladığı 17 adet kolye satılarak derneğe büyük maddi destek sağlandı. Bu desteğin çoğunluğu Bursalı işadamları ve iş kadınları tarafından sağlandı. 10’larlı adet halinde satılan takıların bir demeti 2 bin 500 liraya satılırken takılardan 62 bin 500 TL gelir elde edildi. Geceden yemek ve bağışlarla elde edilen toplam gelir ise 125 bin lira oldu.

Geceden elde edilen bu gelir sayesinde Bursa’da 500 kadına ücretsiz muayene imkanı sağlanmış oldu. Bu taramalarda şayet kadınlara teşhis konulursa dernek tarafından bütün tedavisi ücretsiz karşılanacak.

Bu anlamlı gala yemeğinin sürprizi  genç sanatçı Zeynep Yılmazel oldu. Genç sanatçı müziğiyle  misafirlere keyif dolu bir gece yaşattı.

Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş ve Livza Yılbirlik Yılmaz

Dilek Avşar, Beyhan Bağış, Nesrin Güven

Ümran Sönmez

Safiye Malcıoğlu

Saffet Emre Tonguç, Derya Acar ve Ayşe Arman

Feyza Acar Sönmezer, Saffet Emre Tonguç, Arzu Karataş ve Ayşe Arman

Begümhan Kayum

Esra Ayın

Fulya ve Levent Balkır

Füsun Mersin

Melda Göktekin Çitoğlu

Eda İbrişim, Nur Öztürk

Ceylan Ergene Demir, Berfin Demirbilek

Güzin Yazıcıoğlu Yılmaz

Ezgi Hacıoğulları

Meral Şarcı

Öykü Karadeniz

Şenay Tatveren

Sibel Ölçüoğlu

Ezgi Ülgür Kara

Ayşe Berak Güzeloğlu

Nilüfer Demirbaş

Müge Mataracı

Çiğdem Güzeldağ

Ebru Beyzadeoğlu

Erol Akbaş, Ebru Evke, Ümit-İlkay-Erhan Akbaş

Yurdanur Varlık, Vuslat Şenipek

Zeynep Gengörü

Pınar Akıt

Binnur Uyar

Hira Özbek, Begümhan Kayum

Ayşe Yıldız

Fusün Mersin, Öykü Karadeniz

Saffet Emre Tonguç ve Ayşe Arman böylesi anlamlı bir etkinliğin parçası olmanın mutluluğunun dile getirdi.