‘Umut Çınarı’ defilesine ünlüler akın etti!


Modern, güçlü ve şık kadının stilini yansıtan modacı Fidan Şimşek, Banu Savcı’ya hazırladığı tasarımlardan oluşan ‘’Umut Çınarı’ koleksiyonunu mini bir defileyle tanıttı.

Organizasyonda tasarımlardan elde edilen gelirin büyük bir kısmı Koruncuk Vakfı’na bağışlandı.

‘Umut Çınarı’ koleksiyonu ilhamını çınar ağacının dayanıklılığı ve gücünden alıyor. Çalışan kadının sadece ayakkabı değişimiyle gündüzden geceye devam edebileceği ceket-pantolon takımları ve elbiseler ekru, kırmızı, lacivert, siyah ve taş renginden oluşuyor.

20 parçalık  bu koleksiyonda vücudu güzel gösteren kalıplara krep, şifon, organze, ipek, dantel gibi kumaşlar eşlik ediyor. Tasarlanan kıyafetlerin en büyük özelliği giyildiğinde kadın gücünü hissetmenizi sağlıyor.

Modacı Fidan Şimşek, ‘Banu Savcı’dan gelen fikirle çıktığımız yolculukta kadın gücünü tasarımlarımda zamansız yorumladım. Bu koleksiyon ile hedefimiz geleceğimiz olan çocuklarımıza ışık tutmak. Bu yeni heyecanımız çocuklar için’ dedi.

‘Umut Çınarı’ projesi mimarı Banu Savcı ise, ‘Bir anne olarak, çocuklar hayatımdaki en hassas noktalarımdan biri diyebilirim. ‘Umut Çınarı’ projesini oluştururken de çocukların geleceklerine, mutluluklarına ortak olmak istedik. Fidan Şimşek’in tasarımlarıyla yakaladığım zamansız stil de bu projeyi oluşturmamıza vesile oldu. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onların hayatlarına dokunabildiğimiz her an benim için çok değerli’ diye konuştu.

Hatice Şendil

Nebahat Çehre

Melis Birkan

Ezgi Mola

Saba Tümer

Esra Akkaya

Cansen Yeni Kut

Burcu Şendir

Neslişah Alkoçlar, Beyza Uyanoğlu

Duygu Akdeniz

Gül Gölge

Tanem Sivar Dirvana

Berrin Yoleri, Banu Savcı

Hande Can

Ayşenur Aksoy

Alev Borançılı, Banu Savcı, Fidan Şimşek