İşte 2017’de boşanan ünlüler


Kimi ihanete uğradı, kimi evlilikten sıkıldı, bazıları ise nikâh masasına erken oturduğunu fark etti. İşte 2017’de boşanan ünlüler…

Murat Dalkılıç ve Merve Boluğur

Boşanma dedikodularıyla magazin gündemini uzun süre meşgul eden, 2015’te nikâh masasına oturan popçu Murat Dalkılıç ile oyuncu Merve Boluğur çiftinden kötü haber geldi. Murat Dalkılıç ve Merve Boluğur’un iki yıllık evlilikleri tek celsede bitti. Çift, anlaşmalı olarak boşandı.

Murat Başoğlu ve Hande Bermek

Öz yeğeniyle skandal ilişkisi ortaya çıkan Murat Başoğlu ve 14 yıllık eşi Hande Bermek anlaşmalı olarak boşandı. Kuşadası Adliyesi’nde görülen davada boşanma protokolü gereği çiftin ortak aldıkları bir ev ve araba, Hande Bermek’in oldu. Oğullarının velayeti de annede kaldı. Dava sonunda Hande Bermek avukatı Aslı Hatemi’ye teşekkür etti.

Sadettin Saran ve Emek Külür

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Aralık 2011’de aşk yaşamaya başladığı Diş Hekimi Emek Külür’le Eylül 2012’de nikah masasına oturmuştu. Sadettin Saran 11 Ağustos’ta mahkemeye başvurup boşanma davası açtı. Saran’ı boşanma noktasına getiren neden, iddiaya göre; Emek Saran’ın kıskançlığı.

Hakan Meriçliler ve Ayşe Acar

İki yıl önce nikâh masasına oturan oyuncu Hakan Meriçliler’le eşi Ayşe Acar da evliliklerini noktaladı. Boşanmaya, Ayşe Acar’ın önceki evliliğinden dünyaya gelen ikizleri Defne ve Ege’nin eğitimi için Kanada’ya gitme kararı almasının yol açtığı öne sürüldü. Son olarak ”Hayat Sevince Güzel’ dizisinde rol alan Hakan Meriçliler’le Ayşe Acar geçen yaz Çeşme’de birlikte tatil yapmıştı.

Irmak Ünal ve Emre Karabacak

Irmak Ünal’la Emre Karabacak, Eylül 2010’da nikâh masasına oturmuştu. Kayla ve Vadi adlı 2 çocuğu olan çiftin evliliği 1 yıldır kötü gidiyordu. Evlerini ayıran Irmak Ünal ile Emre Karabacak anlaşmalı boşanmaya karar verdi. Kızını ve oğlunu alıp Bodrum’a giden Irmak Ünal yakınlarına, ‘Kurtarmak için uğraştık, ama yapamadık’ dedi. Irmak Ünal 2003’te Amerikalı DJ Taj Valdespino ile evlenmiş, 2006’da boşanmıştı.

Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak

6 yıl önce evlenen ve bu evlilikten ikiz bebekleri olan Tuba Büyüküstün ile Onur Saylak, aralarındaki krizi aşamadı. Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak, 5 Haziran’da hakim karşısına çıktı. Çift anlaşmalı olarak tek celsede boşandı.

Nagihan Karadere ve Uğur Gökçe

Adını ‘Survivor’ yarışmasıyla duyuran Nagihan Karadere ihanete uğradığı eşi Uğur Gökçe’den boşandı. Nagihan Karadere’nin eşinin, çıplak fotoğrafını bir kadına gönderdiği ortaya çıktı.

Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu

Daha önce iki kez ayrılığın eşiğinden dönen Birce Akalay ile Sarp Levendoğlu,üçüncü kararlarından geri adım atmadı. 1 Ağustos 2014’te evlenen çift ocak ayında tek celsede boşandı. Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu’nun boşanma nedenleri arasında Levendoğlu’nun Derya Şensoy’la aşk yaşadığı iddiaları da vardı.

Songül Karlı ve Metin Yüncü

Mayıs 2012’de iş adamı Metin Yüncü’yle canlı yayında evlenen Songül Karlı mart ayında boşandı. 22 Mart’ta 6 yıllık eşi Metin Yüncü’den tek celsede boşanan Songül Karlı, boşanmanın ardından olay açıklamalar yapmıştı. ‘Hamileyim’ dediğinde sevinmediği için bebek aldırdığını anlatan Karlı, eşinin kendisini dolandırdığı iddiasıyla ilgili de, ‘Metin dolandırıcı olsa böyle mi yaşar?’ diyerek söylentilerin asılsız olduğunu öne sürmüştü.

Bekir Aksoy ve Derya Çavuşoğlu

Boşanan ünlüler kervanına oyuncu Bekir Aksoy’da katıldı ve 4 yıllık eşinden tek celsede boşandı. Çiftin Emir Berk isimli 3 yaşında bir oğulları var. Boşanmalarının ardından şiddet iddiaları ortaya çıkınca Derya Çavuşoğlu, ‘Ortada asla bir şiddet yok. Birbirimize karşı bazı şeylere tahammül edemez hale gelmiştik. İş saygısızlığa doğru gidiyordu. Çirkinleşmeden ayrıldık’ demişti. Bekir Aksoy ise eşinin ‘hareketli yaşamını’ boşanma sebebi olarak öne sürmüştü.

Tülin Şahin ve Mehmet Özer

4 yıllık birlikteliğin ardından 2005 yılında evlenen Mehmet Özer ile Tülin Şahin’in evliliğiyle ilgili bir süredir ilginç iddialar ortaya atılıyordu. Çift 12 Mayıs’ta evliliklerini sonlandırdı. Anlaşmalı olarak tek celsede boşanan çift birbirlerinden hiçbir talepte bulunmadı.

İlker İnanoğlu ve Zeynep Mutlu

Filiz Akın’la eski eşi Türker İnanoğlu’nun oğlu İlker İnanoğlu, 2013’te Zeynep Mutlu’yla Miami’de evlenmişti. Çiftin 2016 yazından bu yana ayrılacaklarına dair söylentiler çıkıyordu. Ancak 3.5 yıl süren evlilik Nisan ayında sona erdi. Böylece Zeynep Mutlu üçüncü, İlker İnanoğlu dördüncü evliliğini bitirmiş oldu.

Mustafa Ceceli ve Sinem Gedik

Mustafa Ceceli’nin Sinem Gedik’le olan 9 yıllık evliliği 25 Mayıs’ta sona erdi.  Mustafa Ceceli ve Sinem Gedik’in 2011 yılında dünyaya gelen Arın adında bir de oğlu bulunuyor. Ceceli oturdukları evi eski eşine verdi ve 3 milyon lira da tazminat ödedi. 37 yaşındaki Mustafa Ceceli sosyetenin havalı güzellerinden 34 yaşındaki Selin İmer’le 10 Temmuz’da evlendi.

Nehir Erdoğan ve Ahmet Sesigürgil

Oyuncu Nehir Erdoğan, 2 yıl önce ‘Silsile’ filminin setinde tanıştığı görüntü yönetmeni Ahmet Sesigürgil’den ocak ayında boşandı.

Coşkun Sabah ve Ceyda Okay

19 yıllık beraberliğin ardından Ceyda ve Coşkun çifti mayıs ayında boşandı. Coşkun Sabah 9 yıllık eşine boşanma tazminatı olarak İstanbul’da 4 daire, 1 dükkan ve nakit 2,2 milyon TL verdi. Anlaşmanın en ilginç detayı ise ikilinin ayrılık sonrası da aynı evde yaşamayı kabul etmesi. Çift, aynı kattaki iki daireden oluşan evlerinde hayatlarına devam ediyor.

Hakan Aysev ve Banu Karaca

Tenor Hakan Aysev, 7 yıllık arkadaşlığın aşka dönüştüğü Banu Karaca’yla geçen sene ağustos ayında evlenmişti. İkili, evliliklerinin ilk yılını doldurmadan 3 Temmuz’da ayrıldı. Banu Karaca, boşanma haberini Instagram’dan, ‘Hakan Aysev’le evliliğimiz sona ermiştir. Herkesin canı sağolsun’ notuyla duyurdu. Tüp mide ameliyatıyla 60 kilo vererek yeni bir görüntüye kavuşan Hakan Aysev, bu ayrılığın ardından 5’inci evliliğini de sonlandırmış oldu.

Zeynep Gülmez ve Tolga Güleryüz

Oyuncu Zeynep Gülmez’le yönetmen eşi Tolga Güleryüz, 2 yıllık evliliklerine son noktayı koyarak 8 Mart’ta boşandı.

Levent Üzümcü ve Ebru Tuay

Levent Üzümcü ve eşi Ebru Tuay Üzümcü, 20 yıllık evliliklerini tek celsede noktalayarak ocak ayında boşandı.

Tuğba Özerk ve Altan Nuh

2016 yazında Bodrum tatilinde evlilik kararı alan Tuğba Özerk’le menajeri Altan Nuh tek celsede boşandı. Tuğba Özerk mahkemede, eşiyle 2,5 aydır ayrı yaşadıklarını belirterek, ‘Bunları anlatmaktan üzüntü duyuyorum ama şiddet gördüm. Altan beni dövdü. Benden para saklıyormuş. Bu çok ayıp bir şey. Konser paralarım da Altan’ın hesabına yatıyordu. Bazı ödemelerim aksadı. Sonra bana ‘burada para varmış, bende unutma hastalığı var. Söylemeyi unuttum.’ dedi. O an boşanmaya karar verdim’ demişti.

Buray

Şarkıcı Buray’ın nisan ayında boşanmayla ilgili yaptığı açıklama şöyle, ‘Uzak mesafelerde yaşamanın ve yoğun iş temposunun getirdiği zorluklar nedeniyle, Avustralya’da yaşayan eşimle evlilik birliğimizi ortak aldığımız karar sonucu sonlandırma sürecine girdik. Karşılıklı anlaşarak, sevgi ve saygı çerçevesinde bu kararı aldığımızı belirtir, bu gelişme ile ilgili bilgi verirken boşanma sürecimizde özel hayatın mahremiyetine göstereceğiniz saygı için şimdiden teşekkür ederiz.

Demet Şener ve İbrahim Kutluay

Demet Şener ve İbrahim Kutluay da boşanma sürecinde olan çiftlerden. Demet Şener’le İbrahim Kutluay’ın 11 yıl önce gerçekleşen evliliklerinden iki çocukları oldu. Demet Şener, geçen yıl ekim ayında ‘evlilik birliğinin temelinden sarsılması’ gerekçesiyle boşanma davası açmıştı. Dava hala sürüyor.

 


Choose A Format