2018’in kral ve kraliçesi seçildi


İkinci kez düzenlenen ‘Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması’nın jürisi finalistler arasından en genç isimleri kral ve kraliçe olarak seçti. Oyunculuk için ümit vaad eden Anadolu Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Can Altıntaş ‘Kral’, 20 yaşındaki Aslı Can ise ‘Kraliçe’ unvanını aldı.

70’li yılların efsane dergileri Ses ve Hayat tarafından düzenlenen, sinemanın kral ve kraliçesini seçerek Yeşilçam’a pek çok oyuncu kazandıran ‘Artiz Yarışması’ günümüzde ‘Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması’ olarak iki yıldır düzenleniyor. Sinema ve dizi sektörüne yeni yüzler kazandırmayı amaçlayan yarışmanın finali Wow İstanbul Hotel & Convention Center’da gerçekleştirildi.

Bu yıl ki yarışma, ülkemizin zorunlu olarak başlattığı Afrin Harekatı nedeniyle Türk Kızılayı ve Engelsiz Yaşam Vakfı’nın işbirliğiyle ‘Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Derneği’ yararına Bonne Vie dergisi, Vizyon Production ve Bonart Ajans tarafından, Film-San Vakfı’nın manevi katkılarıyla düzenlendi. Gecenin sunuculuklarını ise Ayça Kuru ve Volkan Severcan üstlendi.

Sinemaya yeni yüzler seçildi…

Gecede Anadolu Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Can Altıntaş ‘Sinemanın Kralı’ seçilirken, 20 yaşındaki Aslı Can ise ‘Sinemanın Kraliçesi’ ve Wow İstanbul Hotel Güzeli oldu. Selin Aksu ve Yavuzhan Buğra Yüksel ikinci, Meltem Avşaroğlu üçüncü seçilirken erkeklerde üçünülüğü jüriden aynı puanı alan Ali Yağız Durmuş’la Sacit Süer paylaştı.

Sosyal medya üzerinden kullanılan 50 bin oydan en çok oyu alan Edip Çağatay ile Berfin Anastasiya ‘Sosyal Medya Güzeli’ oldular. Finalistler jüri karşısına Suena Blanco by Burcu Aynur ve D’S Damat firmalarının kreasyonlardan oluşan defileyle de modellik yeteneklerini gösterdi. 14 kız, 14 erkek yarışmacı, kamp süresince Ayça Kuru Akademi hocası Ayça Kuru’dan imaj, zarafet, yürüyüş-duruş, dersleri alırken, uzman psikolog Esra Özkeseci denetiminde ve yönetmen Avni Kütükoğlu’ndan oyunculuk dersleri alıp sahnede skeç oynadılar.

Meslek ve Onur Ödülü aldılar

Yarışmanın ‘Yaşayan Değerlere Saygı’ bölümünde Müjdat Gezen, Deniz Gökçer, Bahar Öztan ve ‘Hababam Sınıfı Oyuncuları’na ‘Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü’ verildi. Deniz Gökçer’e ödülünü veren Tamer Karadağlı, ‘Babanız Cüneyt Gökçer benim hocamdı. Bu ödülü size vermekten onur duydum’ dedi.

Bahar Öztan: Artık iyileştim

Bir süredir kanser hastalığıyla mücadele eden Bahar Öztan ‘Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü’nü alırken sağlığıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Sanatçı, ‘Bugün doktorum her şeyin iyi gittiğini, hastalığımın çok gerilediğini yavaş yavaş sağlığıma kavuştuğumu söyledi. Çok mutluyum’ diye konuştu.

Jüride önemli isimler vardı…

Yarışmanın jürisinde başkan Şükrü Avşar, Müjdat Gezen, Deniz Gökçer, Devlet Devrim, Tamer Karadağlı, Coşkun Sabah, Wilma Elles, Seren Görgüzel, Hamdi Alkan, Sema Şimşek, Şoray Uzun, Umut Akyürek, Eylül Onat, Kasım Aksoy, Veda Ada, Muammer Kapucuoğlu, Menekşe Kankavi, Burcu Aynur, Zafer Gündoğdu ve Kendi vardı.

Sahnede yıldızlar geçidi…

Gecede sahneye çıkarak şarkı söyleyen Kendi, Umut Akyürek’in yanı sıra keman sanatçısı ve göz hastalıkları uzmanı Prof. Dr. İlker Eser ve Levent Köksal Dans Grubu 70’li yılların danslarıyla eğlenceli dakikalar yaşattılar. Coşkun Sabah udu olmadan şarkı söylerken, Seren Görgüzel de hobi olarak söylediği şarkısıyla sürpriz yaptı.

Wilma Elles çocuklarıyla geldi…

Ünlü oyuncu Wilma Elles geceye ikizleri Melodi ve Milat’la geldi. Çocuklarının bakıcıları değiştiği için onları ilk günden bakıcılarıyla yanında getirmeyi tercih eden sanatçı zaman zaman jüri masası üzerine çıkan ikizleriyle ilgilenmek zorunda kaldı.

İşte yarışmadan yansıyanlar…

Finalistler Burcu Aynur’un kıyafetleriyle mini bir defile düzenledi.

Geçen yılın birincisi Dilara Gülsün Meydancı ve Ceren Kaplakarslan

Kral Can Altıntaş’a birincilik bandını Wilma Elles alkışlar arasında taktı.

Kraliçe Aslı Can’a tacı eski güzel Dilara Gülsün Meydancı tarafından takıldı.

Meltem Avşaroğlu gecede üçüncü seçilirken erkeklerde üçüncülüğü jüriden aynı puanı alan Ali Yağız Durmuş ile Sacit Süer aldı.

Modacı Burcu Aynur ve Sema Şimşek

Müjdat Gezen, kendisine sunulan ‘Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü’nü büyük bir mutlulukla aldı.

Yarışmanın jüri üyelerinden Selen Görgüzel de gecede bir şarkı söyledi.

Selin Aksu ve Yavuzhan Buğra Yüksel ikinciliği elde etti.

Finalistler podyumdaki başarılarıyla mankenlikteki iddialarını da ortaya koydular.

Yarışmanın Azerbaycan temsilcisi Vusala Said Eyyubqızı ve Volkan Severcan

Başarılı sanatçı Umut Akyürek şarkılarıyla kulakların pasını sildi.

Gecede ‘Onur Ödülü’ alan ‘Hababam Sınıfı’ oyuncuları finalde Müjdat Gezen’le bir araya geldi.

 

 

Share