50. YILA MUHTEŞEM GECE


Pop müziğinin duayen isimlerinden Erol Evgin, sanat hayatının 50. yılını görkemli bir konserle kutladı.

Hazırlıkları aylar öncesinden başlayan, biletleri günler öncesinden tükenen konserini ‘Yaşadım Yıldızlar Şahidimdir’ isimli şarkısıyla açan Erol Evgin’in, repertuarında yer verdiği; ‘Eski Günler’, ‘Bizim Tango’, ‘Delilah’ isimli şarkılardaki görkemli sahne oyunları izleyenlerden büyük alkış aldı.

Erol Evgin, konuklarını Firuz İsmailov yönetimindeki orkestrası eşliğinde büyülü bir yolculuğa çıkarırken; sanatçının çocukluğundan, bugününe led ekranda yayınlanan özel görüntüler müzikseverleri kimi zaman gülümsetti, kimi zaman da duygulandırdı.

Evgin, 50. yıl gala konserinin ilk bölümünün sonunda; ‘Atalarımız, armut dibine düşer derler. Bizde de öyle oldu. Kendi bestesiyle karşınızda Murat Evgin’ söyleriyle kendisi gibi Sanatçı olan oğlu Murat Evgin’i sahneye davet etti. Sanatçılar birlikte ‘Baba- Oğul’ isimli şarkıyı seslendirdi.

Erol Evgin, konserinin ikinci bölümünde, ‘Sesi, yorumu ve güzelliği ile eşsiz Emel Sayın’ sözleriyle 40 yıllık dostu Sayın’ı sahneye davet etti. Sayın ve Evgin birlikte ‘Şimdi Uzaklardasın’ ve ‘Duydum ki Unutmuşsun’ isimli şarkıları söylediler. Sanatçılar, sahnede dans da ettiler.