ANNELİK ÇOCUĞUNUZLA BÜYÜDÜĞÜNÜZ BİR OKUL


Oyuncu Ali Sunal’ın eşi Avukat Nazlı Sunal, kızı Narin’le geçirdiği keyifli günlerini ve anne olmanın mutluluğunu MAG okurlarıyla paylaşıyor.

İşte röportajdan öne çıkanlar:

Anneliği bir cümleyle anlatmanızı istesek neler söylersiniz?

Annelik aslında kendi sınırlarınızı öğrendiğiniz, asla bitmeyen vicdan ve sorgulamalarla dolu, aşkın ve koşulsuz sevginin bambaşka yüzlerini keşfettiğiniz ve bu yolda yürürken çocuğunuzla birlikte büyüdüğünüz bir okul.

Anne olmakla birlikte hayatınız nasıl bir değişime uğradı? Beklentileriniz doğrultusunda bir değişim mi oldu sizin için?

Annelikle birlikte aslında hayatım başka bir yöne evrildi diyemem. Genel olarak düzenli ve programlı biriyim. Çocuklu hayatta da şartlar el verdiğince bu şekilde devam etmeye çalışıyorum. Kendimi çok daha panik ve pimpirikli sanıyordum ama Narin doğunca anladım ki kafamdakinden çok daha rahat bir anneyim.

Şu anki çocukların en büyük avantajı nedir sizce?

Narin pandemi dönemi çocuğu. Bizim için hem avantajlı hem dezavantajlı bir zaman oluyor. Tabii ki evde daha çok vakit geçirdiğimiz için kızımızla olan ilişkimiz çok daha farklı bir boyutta ama bir yandan da evlere hapsolmuş bir şekilde doğru düzgün sosyal aktivitelere dahil olamadan büyüyorlar. Bu üzücü ama bu zamanlar da geçecek. Bunun dışında şu anki çocuklar teknolojinin içine doğuyorlar. Bu da hem avantaj hem dezavantaj. Aslında teknoloji muhteşem bir nimet ama önemli olan kontrollü ve dozunda kullanmak.

Çocuğunuzun kariyer planlamasına dahil olmayı düşünüyor musunuz? Yoksa kararı tamamen kendilerine mi bırakacaksınız?

Akademik eğitim önemli ama hayattaki başarınız yüzde yüz buna bağlı değil. Anne, baba olarak gerekli tavsiyelerde bulunuruz ama mutlu olacağı bir kariyeri olması benim için çok önemli.

İleride çocuğunuzun sizinle aynı mesleği yapmasını ister miydiniz?

Ben avukatım. Avukatlık sevilmeden yapılabilecek bir meslek değil. Eğer bu yola baş koyarsa ve mutlu olacaksa desteklerim tabii ki. Benim için önemli olan hangi mesleği yaptığından ziyade hangi meslekte mutlu olacağıdır.

 


Choose A Format