AŞKSIZ DA YAŞAYABİLİRİM!


Oyuncu Hande Doğandemir, kendisi gibi oyuncu olan Mert Fırat’la bir dönem aşk yaşamış ve ikilinin ayrılığı sonrası Fırat, İdil Fırat’la dünyaevine girmişti.

Mert-İdil Fırat evliliği sonrası gözlerin çevrildiği isim Hande Doğandemir olmuştu. Doğandemir verdiği röportajda aşk üzerine samimi açıklamalarda bulundu.

* Aşk size ne ifade ediyor?

Aşk konusunda eskisi kadar romantik değilim. Artık öyle ayaklarımı yerden kesen, her şeyi unutturan müthiş bir duyguymuş gibi gelmiyor. Evet çok kıymetli bir duygu ama geçince ve geriye genellikle hayal kırıklığı kalıyor.

* Bu, yaşla mı ilgili?

Aşkın hayalini kurduğunuz duygu olmadığını görüyorsunuz. Çünkü sizi sömürülebilir, kandırılabilir bir hale getiriyor. Olmadığınız, asla istemediğiniz birine dönüşebiliyorsunuz. Ben kendimi bundan sonra böyle görmek istemiyorum. Hayatımda aşktan ziyade saygının, hoşgörünün, beraber üretmenin, el ele tutuşup beraber ilerlemenin başrolde olduğu bir ilişkiyi tercih ediyorum. Bu da maalesef aşkla aynı şey değil. Ayrıca aşksız da yaşayabilirim. Mutlu ve huzurlu olmak için birine veya o duyguya ihtiyacım yok. (Kaynak: hurriyet.com.tr)