Atatürk’ün yürüdüğü yolları öpmek isterdim


Gülben Ergen’in, ‘İnfilak’ isimli tekli çalışması 2 günde 1 milyon izlenirken, sanatçı hayatı ve bu yeni heyecanıyla ilgili netd.com’a özel açıklamalarda bulundu.

Sessizliğin gücüne inanıyorum

Okuyarak ve kendini hırpalayarak sessiz kalmayı öğrendiğini belirten Gülben Ergen, kendisinden yeni bir ‘ben’ çıkardığını ve başkalarıyla uğraşmaktansa yalnızca kendisiyle mücadele ettiğini belirtti.

Atatürk’ün yaşadığı zamanda yaşamayı isterdim

‘Hangi dönemde yaşamak isterdiniz?’ sorusuna; ‘Çocuklarım olmadan hiçbir zaman hiçbir yerde yaşamak istemezdim. Ama eğer onlar da olacaksa Atatürk’ün yaşadığı zamanda yaşamayı, onun yürüdüğü yollarda yürümeyi, yürüdüğü yolları öpmek isterdim, onu dinlemek ve ellerini öpmek isterdim. Onun anlattığı gibi bir Cumhuriyet kadını olarak ömrümün sonuna kadar yaşamaya da devam edeceğim’ dedi.

‘İnfilak’la birlikte içimden yeni bir şey çıkardım

Ergen, ‘İnfilak ile içimden yeni bir şey çıkardım. Sesimi de zorladım. Çok çalışmamı gerektiren bir şarkı oldu. Daha iyisi olsun diye Sezen Aksu ile beraber okudum, Taşkın Sabah ile beraber okudum. İki okumayı da dinledik, vazgeçtik, ara verdik, yaz dönemine girdik ve ‘çıkmayalım’ dedik. Klip değiştirdik. Klip ise beden dilimle anlattığım bir şarkı oldu. Bu da benim için çok farklı bir deneyimdi. Kendimi ayırıp öyle başka bir yere koydum ki…

Şöhret ışıklı bir elbise

Şöhret, ün, güzellik, beğenilmek bunların hepsi yanılsama. Hiçbiri gerçek değil. Akşam pijamalarımızı giyip yatıyoruz, sabah da bir yaşam mücadelesiyle uyanıyoruz. Bu ışıklı dünya içerisinde bahsettiğim elbiseyi sadece işimi yaparken giyiyorum, işim bittikten sonra çıkartıyorum. Zirvede yaşam, star hayatı, sabah uyanıp havyar falan yemiyoruz yani. Bu yaşamda Gülben’i koruyarak, Gülben Ergen’i ayakta tutmaya çalışıyorum. Bu aşamada da akıl ve ruh sağlığıma da sahip çıkıyorum.

Allah herkese anne olmayı nasip etsin

Üç çocuğum da benim hayat enerjim, ayakta durmamın sebebi. Bedenen ve fiziken anne olmayan ama anne yüreği ve şevkati taşıyan tüm kadınları da kucaklıyorum. Kadının, kadına düşmanlığı değil dostluğu kadına yakışan bir şey. Tüm bu duygular annelikle taçlandığı zaman daha fazla merhametli,  daha fazla vicdanlı oluyorsunuz ve Allah korkunuz oluyor. Allah korkusu çok önemli bir şey.