Bülent Ersoy ve Orhan Baba’dan muhteşem düet


Türk Sanat Müziği’nin Diva’sı Bülent Ersoy, İstanbul sezonunu Günay Restaurant’ta verdiği muhteşem konserle açtı.

Günler öncesinden rezervasyonların tükendiği gecede sahneye çıkmadan önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Diva; ‘Yine kalabalık. Allah’ıma bu konuda şükrediyorum. Bu duygu tarif edilemez. Çok mutluyum’ dedi.

17 Ekim’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde sahneye çıkacak olan Diva, Tarkan’la düet yaptığı, ‘Ümit Hırsızı’ şarkısı için, ‘Perşembe günü klibi çekeceğiz. Bir ara, ‘Bülent Hanım şurayı bir daha mı yapsak’ diye yedi beni… Ben, bu konuda titizimdir. Oğlan bizden daha fena çıktı. Bir daha okudum, ‘içime dışıma döndürdüm, ne şarkıymış’ dedim. Çok güzel şarkı oldu’ diye konuştu.

Röportajın ardından ayağının tozuyla Günay sahnesine çıkan Bülent Ersoy, kendisini izlemeye gelen Orhan Gencebay ve hayat arkadaşı Sevim Emre’ye de sık sık takıldı. Diva, aynı zamanda gecede Orhan Gencebay’ın ‘Bir Teselli Ver’ şarkısını seslendirerek yakın dostuna sahneden jest yaptı.

Gencebay’ın masasında ‘Uslan Artık Deli Gönül’ isimli parçayı seslendiren Bülent Ersoy, şarkının nakaratında mikrofonu Gencebay’a uzatınca mekanı dolduran sanat severler gecenin en büyük sürprizine tanıklık ettiler.  Yıllar sonra ilk kez, ‘Canlı şarkı okumama’ kuralını bozan Gencebay, parçanın nakaratında yakın dostuna canlı canlı eşlik ederek mekanda büyük bir alkış tufanı kopardı.

‘Yaklaşık 2 hastadır rahatsızdım. 41 derece ateşle yanıyordum. Daha yeni yeni iyileşiyorum. Ne olur kusurum olduysa affedin… Berhudar olun’ sözleriyle sanatseverleri selamlayan Orhan Baba, mütevazi duruşunu bir kez daha sergiledi.