‘Çukur’ otizmin farkında!


Fenomen dizi ‘Çukur’, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen görkemli ‘Sezon Finali Gala Gecesi’yle yeni sezona kadar veda etti. ‘Çukur otizmin farkında’ sloganıyla düzenlenen davete tüm Çukur ekibi, sezon finalini konuklarla birlikte izledi.

Sezon boyunca pek çok unutulmaza imza atan ‘Çukur’, bunlara bir yenisini daha ekleyerek sezon finalini yaptı. Aras Bulut İynemli’den Ercan Kesal ve Perihan Savaş’a, Dilan Çiçek Deniz’den Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan ve Rıza Kocaoğlu’na, Burak Sergen’den Nebil Sayın, Alperen Duymaz ve Ahmet Tansu Taşanlar’a kadar yolu ‘Çukur’dan geçmiş tüm oyuncular gecede bir araya geldi.

‘Çukur’ ekibi kırmızı halıda basının ve gelen konukların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Gecenin başlangıcını unutulmaz türkü ‘Haydar Haydar’la Nebil Sayın ve Gökhan Bölükçü yaparken, ikiliyi ‘No: 1’ ve Melek Mosso, Cem Adrian ve Gazapizm, Eypio ve Allame takip etti. Kubilay Aka da ‘Gamzendeki Çukur’ şarkısını söyleyerek büyük alkış topladı.

Ardından Toygar Işıklı ve orkestrası, ‘Çukur’un müziklerini çalarak salondaki izleyicileri büyük sezon finaline hazırladı.

Dizinin sezon finalinde yani 33’üncü bölümünün başlangıcında Yamaç’ın, Nazım ve Emrah’ı oyuna getirdiği anlar salonda büyük alkış toplarken İdris’in ailesiyle birlikte ‘Çukur’u terk etmesi izleyicileri derinden etkiledi.

Final sahnesinde ‘Çukur’un tamamen yıkık dökük, eski günlerini aratan şekilde görüldüğü anlar büyük merak uyandırdı. Show TV, Ay Yapım ve Tohum Otizm Vakfı’nın iş birliğiyle gerçekleşen gecenin finalinde tüm oyuncular sahneye çıkarak ‘Çukur’ izleyicilerine yeni sezona kadar veda etti.