‘Deliler’ Bursalılarla buluştu


Osmanlı ordusunda en ön saflarda savaşarak orduya kılavuzluk yapan ‘Deliler’ adlı askerlerin anlatıldığı ‘Deliler Fatih’in Fermanı’ filmi için, Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla Bursa’da özel gösterim yapıldı.

Yapımcılığını Cem Uçan ile Tenzile Rüstemkhanlı’nın üstlendiği, yönetmenliğini ise Osman Kaya’nın yaptığı filmin özel gösterimine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’la birlikte filmin başrol oyuncularından Cem Uçan, İsmail Filiz, Batın Uçan  ve Baran Öztürk katıldı.

Korupark AVM Sineması’ndaki gösterim öncesi açıklamalarda bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ‘Deliler Fatih’in Fermanı filmi geçtiğimiz hafta İstanbul’da düzenlenen galayla vizyona girdi. Ben de galaya katılarak filmi izleme fırsatı buldum. Sadece Türkiye değil, dünyada ses getiren bir film olmuş’ dedi.

Filmin oyuncularından İsmail Filiz de Bursalılar ile buluşmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, ‘Zorlu bir sürecin ardından filmimiz vizyona girdi. İlgiden memnunuz. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın davetiyle Bursa’ya gelerek izleyiciyle buluştuk. Bursa halkıyla olmaktan mutluyuz’ diye konuştu.

Filmin yapımcısı ve başrol oyuncularından Cem Uçan da Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür ederek, ‘Başkanımız, sadece bu filmde değil daha önce rol aldığım dizilerde de bizlere destek oldu. Bizleri Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’ne davet ederek Bursalı vatandaşlarımızla buluşmamızı da sağladı’ dedi.