En çok konuşulan diziler belli oldu


Televizyon ekranlarının en çok konuşulan dizileri belli olurken, dizilerin yeni sezon startları ise TV sayfalarının en çok konuştuğu başlıklar arasında yer aldı.

Medya takip kuruluşu Ajans Press, Eylül ayının televizyon raporunu çıkardı. Medya incelemesine göre, dizilerin yeni sezona girişleri ve start bekleyen projeler izleyiciyle beraber medyanın gündeminde yer almayı başardı.

‘Erkenci Kuş’ üç aydır zirvede

En çok konuşulan yapımın geçtiğimiz iki ayda da liderlik koltuğuna oturan ‘Erkenci Kuş’ olduğu belirlendi. Sevilen dizisi hakkında yazılı basına 186 haber yansıdığı görüldü.

Beşinci sezonu merakla beklenen ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisi, 165 haberle listenin ikinci sırasına yerleşti.

‘Çocuklar Duymasın’ sezona hızlı bir giriş yaparken, hakkında çıkan 162 haberle en çok konuşulan üçüncü yapım olmayı başardı.

‘Koca Koca Yalanlar’ ise 154 yazılı basın haberiyle en çok konuşulan diziler arasında dördüncü sırada yer edindi.

Geniş bir izleyici kitlesine ulaşan ‘Çukur’, yeni sezona hızlı giren yapımlar arasında yer aldı. Dizi hakkında çıkan 138 haberle en çok konuşulan beşinci yapım oldu.

İlk beşi takip eden diğer yapımlar; 136 yazılı basın haberiyle ‘Ufak Tefek Cinayetler’, 132 haberle ‘Bir Zamanlar Çukurova’, 121 haberle ‘Yasak Elma’, 114 habere konu olan ‘Arka Sokaklar’ ve ‘4N1K’, 111 haberle de ‘İstanbullu Gelin’ oldu.