EVLİLİĞİ ŞART OLARAK GÖREN BİRİ DEĞİLİM


Şarkıcı Derya Uluğ, Haber Global’de yayınlanan ‘Hikayede Kalmasın’a konuk oldu. Uluğ, samimi açıklamalarda bulundu.

‘Hikayede Kalmasın’da ilk sahne deneyimini anlatan Derya Uluğ, ‘8 yaşındayken İzmir’deki bir radyonun ses yarışmasına katıldım ve birinci oldum. Sonra koro çalışmalarına başladım. Okul arkadaşımın babasından teklif gelmesi üzerinde 15 yaşında otellerin roof’larında caz söyleyerek şarkıcılığa başladım. Ailem başta şarkıcı olmamamı istemedi ama ben çok ısrar ettim ve hem okulu hem de sahneyi birlikte götürmeye başladım’ dedi.

Derya Uluğ, Ebru Gündeş’le tanışma hikayesini ve kendisinin vokalistliğine giden yolculuğunu ise, ‘İstanbul’a gelip yüksek lisans eğitimine başladım. O süreçte benim bir arkadaşım Ebru Gündeş’e klavye çalıyordu. Arkadaşım Ebru Gündeş’in vokalist aradığını söyledi. Ben 15 yaşından itibaren solist olarak sahnelerde şarkı söylüyordum ve daha önce kimseye vokal yapmamıştım. Ebru Gündeş’le ilk deneyimimi yaşadım ve yaklaşık 4 yıl birlikte çalıştık. Aramızda karşılıklı bir sevgi ve bağ oldu. Kendi yoluma devam etmek istediğimdeyse ekipten ayrıldım. Ama Ebru Gündeş ayrıldıktan sonra da bana akıl vermeye devam etti’ diye konuştu.

Müzisyen Asil Gök ile uzun yıllardır aşk yaşayan Derya Uluğ, ilişkisi ve evliliğe bakış açısı hakkında ise, ‘İkimiz de müzisyeniz ama önce duygusal bağımız başladı. Okyanus şarkım piyasaya çıktıktan yaklaşık 5 ay sonra birlikte iş yapmaya başladık.  Benim için kalben yeri doldurulamaz ama müzik anlamında da gerçekten öyle… Çok güzel bir uyum yakaladık… Konuşmadan birbirimizi anlayabiliyoruz. Konuşmadan anlaşmak zaman istiyor, biz bunu yakaladık. Evlilik için bir tarihimiz yok. Evliliği şart olarak gören biri değilim. Zamanı geldiğinde olur. Bizim kariyerimizle ilgili planlarımız var. Bir arada mutluyuz zaten. Bunun için bir imzaya da gerek olduğunu düşünmüyorum’ şeklinde konuştu.

 


Choose A Format