Fettah Can: Yazmasaydım dediğim şarkılarım var!


Ünlü şarkıcı Fettah Can, önceki gün 16. yılını kutlayan CarrefourSA Bursa’da sevenleriyle buluştu. 

Banu Noyan organizasyonuyla düzenlenen mini konser ve imza gününe ilgi büyüktü. Bursa ve çevre illerden gelen sevenleri Fettah Can’la fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarıştı.

CarrefourSA Bursa’yı hınca hınç dolduran hayranları ünlü sanatçıyı adeta soru yağmuruna tuttu. Şarkıcı ve besteci Cansu Kurtcu ile evli olan ve 6 ay önce ikiz bebek babası olan Fettah Can, soruları içtenlikle yanıtladı.

Çocuklarımdan hangisini seveceğimi şaşırıyorum

Bir erkek bir kız bebek sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan sanatçı, ‘İkizlerle hayat şahane gidiyor. Dünyanın en şanslı insanları olduğumuzu düşünüyorum. Normalde bir erkek bir kız çok kolay denk gelen bir şey değil. Her sabah hangisini sevmekle başlasam diye düşünüyorum’ dedi.

Uykusuzluktan halüsinasyon gördüm

Baba olmanın en zor yanının uykusuzluk olduğunu dile getiren sanatçı, ‘Normalde müzisyenler uykusuzluğa aşıktır ama bu başka bir uykusuzlukmuş. Halüsinasyon görecek kıvama gelmiştim bir ara…’ diye konuştu.

6 aydır ilk kez şarkı yazdım

Fettah Can sözlerine şöyle devam etti: ‘6 aydır çok fazla şarkı yaptığımı söyleyemem. Hatta ilk defa dün akşam bir söz yazdım. İnsanın dünyaya bakışı değişiyor. Bu ebeveyn olmakla alakalı bir şey’…

Eskiden cam çerçeve kırardım şimdi sakinim

Sakinliğiyle tanınan Fettah Can, bir de itirafta bulundu. Sanatçı, ‘Evde ufak tefek kavgalarımız oluyor ama bunlar hep iyi bir şarkı çıksın diye… Delirmiyorum diyen bir insan olamaz. Benim de sinirlendiğim zamanlar oluyor. Eskiden daha agresiftim. Cam çerçeve durumu olurdu bazen. Ama şimdi sakin bir adamım’ dedi.

25 yıldır şarkı yazıyorum

Müzik piyasasıyla ilgili ise şu açıklamayı yaptı: Bir sürü genç arkadaşımız var çok yetenekli. 25 yıldır şarkı yazıyorum. Yazdığım çok kötü şarkılar vardı. Keşke bunların hiç yazmasaydım dediğim şarkılar vardı ama kendimi geliştirdim. Devamlı yazmak, pratik yapmak gerekir. Gençlere de bunu tavsiye ediyorum.

‘Demet mi, Hande mi?’ sorusuna cevap yok

Sanatçı, bir hayranının, ‘Demet Akalın mı Hande Yener mi daha iyi?’ sorusuna ise şöyle cevap verdi: Herkesin kendi kıymeti vardır. Bunun değerini tayin edecek olan ben değilim. Bir şarkıcıyı bir şarkıcının eleştirmesi kadar zor bir durum yok. Bu yüzden bu soruya cevap veremem.

Senarist olabilirim

Daha önce ‘İşler Güçler’ dizisinde küçük bir rol alan Fettah Can, ‘Oyunculuk zor bir işmiş. Ama yazdığım öyküler var. Onlar sinema filmi ya da dizi senaryosu olabilir. Şimdilik küçük denemeler yapıyorum. Olacak gibi duruyor’ açıklamasında bulundu.

Şarkıcı olmasaydım futbolcu olurdum

Bursa Zaferspor takımında yönetici olan Fettah Can, ‘Şarkıcı olmasaydım futbolcu olurdum. Futbolu çok seviyorum. Tuttuğum çok takım var. Bursaspor, Fenerbahçe, mahalle takımım Zaferspor… Benim için futbol çok güzel bir şey’ şeklinde konuştu.