GENÇ YAŞLARDA BİR HATA YAPTIM


Gerçek adı ‘Merve Doğan’ olan Gökçe Kırgız Taner, Gökçe Kırgız adlı kişiyi taklit ettiği ve söylediği şarkıyı sahiplendiği iddiasıyla gündeme geldi. Gökçe Kırgız Taner, genç yaşlarda yaptığı hatayı ilk kez anlattı.

‘Kalbime Gömerim O Zaman’ şarkısıla 2007 yılında büyük bir çıkış elde eden Gökçe Kırgız Taner, şarkıyı ve markayı çaldığı yönünde ortaya atılan iddialarla gündemde yerini aldı. Asıl adı Merve Doğan olan Gökçe Kırgız Taner, Gökçe Kırgız isimli şahsı taklit ettiği yönünde çıkan haberler hakkında şunları söyledi:

Bu şarkıyla tanındığım için, adımı bir karışıklık olmaması adına belgelerle birlikte resmi olarak 2011 yılında değiştirdim. Türkiye Cumhuriyeti bu kimlik kartını bana verdi. Bu isme yıllardır ben hizmet ediyorum. Şimdi bunun hukuk mücadelesini yapacağız. Mahkeme bu isme kim hizmet ediyor, onu öğrenmek istiyor. Ekranlarda yıllardır ben varım. 2015 yılından beri resim olarak bu işi yapıyorum.

Dokuz tane single yaptım, hanımefendi neredeydi. Neden 14 yıl önce itiraz etmedi?.. Diyor ya ‘Hayatımı çaldı’ diye. Hayat çalmak böyle bir şey değil. Madem ben senin hayatını çaldım senin itiraz etme hakkın vardı, niye itiraz etmedin?

Yaptığının gençlik hatası olduğunu ifade eden Gökçe Kırgız Taner, ‘Keşke ismimi değiştirmeseydim. Genç yaşlarda bir hata yaptım’ dedi.

 


Choose A Format