Hadise: Kadın kadının en büyük düşmanı


Fatih Terim’in modacı kızı Buse Terim, sosyal medyada paylaştığı bir fotoğrafa yapılan ‘ayı gibi olmuş’, ‘yarım dünya’ gibi yorumlara isyan etti.

Terim’e destek Hadise’den geldi. Ünlü şarkıcı kötü yorumlara; ‘Kadın kadının en büyük düşmanı’ mesajıyla cevap verdi.

İki çocuk annesi olan Buse Terim, sosyal medyada paylaştığı fotoğrafların altına yaptıkları yorumlarla fiziğini eleştirenlere sert yanıt verdi. Yapılan çirkin ve kötü niyetli yorumları paylaşan Terim, sosyal medyada isyan etti.

Yapılan yorumların yarısının kadın olduğuna dikkat çeken Buse Terim’e Hadise’den destek gecikmedi. Terim’in gönderilerini kendi hesabından paylaşan şarkıcı Hadise de, ‘Bizim ülkemizde hala kadın kadının en büyük düşmanı. Bir kadın olarak başka kadına ayı demek nedir?’ diye sordu.

Buse Terim’e bir destek de ünlü sunucu Burcu Esmersoy’dan geldi. Esmersoy, sayfasında şu mesajı paylaştı:
25 yıldır çok zorlu bir sökterde, varlık göstererek çalışmış, başarılı olmuş, kendi ayakları üzerinde duran, pek çok genç kıza, kadına farklı bir iş kapısını aralamış bir kadın olarak zaman zaman ve çok az olsa da ben de benzer şekilde saygısızlıklarla karşılaştım, çoğu zaman ‘bu benimle ilgili değil bu onların ayıbı’ dedim.

Bizim sessizliğimiz terbiyemizden yada güçlülüğümüzden ama özellikle hemcinslerimizden gördüğümüz bu saldırgan ve kaba tavır neden? onu bilemedim. Bizim bugün verdiğimiz tepki dilerim, bir farkındalık yaratır, biraz olsa da işe yarar büyür.. saygı, sevgi yayılır içimizi ısıtır ve “hep birlikte” güçleniriz… Ve en azından gelecek nesile işinde gücünde başarı dışında bir endişesi olmadan yaşama alanı yaratılır.