HAYALİMDE HASTA BİR KADIN VAR!


Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) bahar söyleşileri kapsamında oyuncu Nur Fettahoğlu’nu konuk etti.

Öğrenciler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan Fettahoğlu, söyleşide öğrencilerle oyunculuk deneyimlerini paylaşarak, soruları yanıtladı. Dizi ve sinema oyuncusu olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Fettahoğlu, ‘Hayatım boyunca hep oyuncu olmak istemiştim. Çocukluğumda da sürekli bir metin alıp kardeşimle birlikte onun skeçlerini yapardık. Oyunculuk hep içimde vardı hayallerime koştum ve oyuncu oldum’ dedi.

Öğrencilere mesleğe nasıl başladığını anlatan oyuncu, öncesinde bir bankada çalıştığını ve oradan ayrıldıktan sonra da borsa muhabiri olduğunu ifade etti. Muhabirlik yaparken bir menajerle tanıştığını ve bu sayede oyunculuğa adım attığını dile getiren Fettahoğlu, ‘Hep oyuncu olmak istiyordum ama o şans önüme sunulmasaydı belki oyuncu olamayacaktım. Şanslı insanlardanım’ diye konuştu.

Oyunculuk hayatında hasta bir kadını canlandırmak istediğini söyleyen Nur Fettahoğlu, ‘Onlara ‘Siz güçlüsünüz ve her şeyin üstesinden gelebilirsiniz. Hangi hastalık olursa olsun siz kendinizi var edebilirsiniz mesajını vermek istiyorum’ dedi.

‘Kardeş Çocukları’ dizisinde ‘Umay’ karakteriyle ilgili soruları da yanıtlayan Fettahoğlu, söyleşinin ardından öğrencilerle fotoğraf çektirdi. LAÜ Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmedali Egemen tarafından da Nur Fettahoğlu’na Kıbrıs kültürünü yansıtan hatıra plaketi takdim edildi.