HER ŞEY ‘BİR ÇOCUK DAHA OKUSUN’ DİYE


Eğitimde fırsat eşitliği yaratmayı amaçlayan 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) 27. kuruluş yıldönümünü Caddebostan Kültür Merkezi’nde kutladı.

Kuruluşundan bu yana on binlerce gence karşılıksız eğitim bursu veren YEKÜV Vakfı’nın gecesinde Türk Sanat Müziği’nin güçlü ismi Gökhan Sezen sahneye çıktı.

YEKÜV Yönetim Kurulu Başkanı Işın Özdemir, YEKÜV Onursal Başkanı Gülbin Sözen, mütevelli heyeti üyeleri, YEKÜV bağışçılarıyla kursiyerlerin katıldığı gecede bağışçılara ve 27 yıldır vakfa emeği geçenlere teşekkür plaketleri verildi.

Gecede konuşan YEKÜV Başkanı Işın Özdemir, ’27 yıldır ‘Bir Çocuk Daha Okusun Diye’ maddi, manevi kaynaklarımızı başarılı çocuklarımıza, gençlerimize aktarıyoruz. Yeterince zorluklarla dolu hayatlarımızı kolaylaştıran iki şeyden biri eğitim diğeri ise sevgi. Biz YEKÜV olarak bundan sonra da ‘eğitim ve sevgiden mahrum kalan tek çocuğumuz kalmasın’ diyerek yola devam edeceğiz’ dedi. Özdemir daha sonra YEKÜV’ün gönüllü tanıtım elçisi Alican Sözen’e plaket verdi.

İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr.Nurettin Sözen ve eşi Müjgan Sözen

Ünlü modacı Yıldırım Mayduk da geceye destek veren isimler arasındaydı.