İŞTE 2019 KIŞ GELİNLİK TRENDLERİ


Sektördeki yarım asırlık deneyimiyle gelinlik ve abiye alanında tarihe iz bırakan Oleg Cassini, kış gelinlerinin siluetlerini şimdiden şekillendirmeye başladı.

İncecik dantellerin ve bu sezon da iddiasını koruyan tüylerin romantik uyumuyla birleşen pastel tonlar ve su gibi akan etekler sonbahar, kış gelinliklerinin karakteristik yapısını oluşturacak. Yıldızlardan aldığı ilhamı yeni teknolojilerle kumaşa yansıtan Oleg Cassini gelinleri, bu kış altığı tüm ışığı adeta kristal gibi yansıtan ışıltılı eteklere ‘merhaba’ diyor.

Bu kış gelinlerin omuzlarını gösterişli işlemeli pelerinler sarmaya devam edecek. Sezon trendlerinde öne çıkan asaletin simgesi sayılan pelerinler kış gelinleri için saray düğünü konseptine uygun bir görünüm yaratacak.

Vazgeçilmez klasik straplez siluetler biraz daha modernleşse de kış gelinlik modelleri arasında iddiasını korumaya devam ediyor. Gençliğin ve cazibenin yüz yıllardır sembolü olan omuzların güzelliğini vurgulayan straplez yakalar bu sezon sırta doğru daha kavisli kalıplarla modern olduğu kadar daha da iddialı.

Dantel kumaşlar bu sezon ışıltılı boncuklarla hiç olmadığı kadar beraber işlenmiş çiçek motifli apliklerin ön planda olduğu kış gelinlikleri zamansız şıklığı vaat ederken bu sezona özel düşük omuz yaka detayı ile yorumlanıyor. A kesim kuyruklu etekleriyle adeta kuğu zarafetine dönüşen bu kış gelinliği modeliyle zamansız olduğu kadar romantik bir görünüm yakalamak mümkün.

Transparan etkili incecik dantel ve illüzyon etkili tül üzerine dantel ve 3 boyutlu çiçek apliklerle tasarlanmış uzun kollar, sezon trendlerini yansıtırken 2019 kış gelinlerine ayrı bir zarafet katmaya hazırlanıyor. Baştan aşağıya dantel ile tasarlanmış, dar kesim uzun kollu bir gelinlikle nostaljik olduğu kadar gösterişli bir stil sergilerlerken, V yaka kesimli hacimli eteklere sahip uzun kollu gelinlik ile kendi masalınızın prensesi olabilirsiniz.

2019 kış gelinliklerinde, geçtiğimiz yıla damgasını vuran bir trend yeniden ‘merhaba’ diyor. Saten, tafta, mikado ya da güpür gibi dantel kumaşların ustalıkla kullanılmasıyla hem keskin kalıplara hem de gösterişli eteklere sahip gelinlikler bu kış her düğün temasına uygun uyum sağlayacak.

Kış gelinlikleri 2019- 2020 sezonunda oldukça farklı ve göz alıcı detaylarla karşımıza çıkıyor. Sezon trendleri arasında öncü hareketli tüyler bu sezon oldukça fazla kullanılmış. Tüylerin hareketli ve oyuncu havasına cazibe katmak üzere eklenen tüllere ışığı yansıtan işlemeler eşlik ediyor.

Omuzlarda ya da eteklerde kullanılan tüy detaylı, ışıltılı, payet ve işlemelerle gelin adayları tüm dikkatleri üzerine toplarken oyuncu mizacından da ödün vermediğini gösterecek. A kesim veya helenistik gelinlik kalıplarında kullanılan tüy detayları kış gelinleri için farklı ve havalı bir seçenek.

 

Share