İşte Şeyma Subaşı’nın ablası


Şeyma Subaşı’nın pilates eğitmeni ablası Kübra Açıl, Outdoor&Fitness için objektif karşısına geçti.

Nişantaşı’ndaki Beezone stüdyosunda pilates eğitimi veren Açıl, kardeşinin kendisiyle gurur duyduğunu söyledi: Şeyma’nın Nişantaşı’na gelmesi zor oluyor. Ama benim adıma çok mutlu, ‘Seninle gurur duyuyorum’ diye mesaj atıyor.

İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi’nden mezun olan Kübra Açıl, bir süre sosyal medya fenomeni kardeşi Şeyma Subaşı ile birlikte aynı voleybol takımında oynamış.

Hatta Şeyma Subaşı, ablasının pasörlüğünü yapmış. Abla-kardeş daha sonra voleybolu bırakmış.

Kübra Açıl, spor muhabirliğine geçiş yaptıktan sonra kameranın hem önünde hem arkasında çalışmış, ‘Yetenek Sizsiniz’ ve ‘Survivor’da görev almış…

Futbolcu eşi Merthan Açıl ile evliliğinden Duru adında bir kızı olan Kübra Açıl, hamilelik sürecinde 95 kiloya kadar çıkmış.

Hamilelik döneminde pek çok kadının yaşadığı bu sorunlarla baş etmek için harekete geçen Açıl, ‘Şimdi yeni anne olan kadınlara sakin ol, geçecek diyorum ve kendimi örnek gösteriyorum’ dediği dönüşümü başlatmak için nasıl motive olduğunu da şöyle açıklıyor:

Aynaya bakınca gördüğümü kendime yakıştıramadım. Kendime hakaret ediyormuş, kendimi cezalandırıyormuşum gibiydi. Herkese şunu söylüyorum, ‘Sen bunu hak ediyor musun? Aynada bir kendine bak önce. Mutlu musun? Mutluysan tamam ama bence hiçbir kadın aslında mutlu değildir, buna sığınarak kendini kandırıyordur’ diyor.

Pilatese başladıktan sonra formuna ulaşan Kübra Açıl, birlikte çalıştığı eğitmen ‘Senden çok iyi eğitmen olur, eski sporcusun ve işe hakimsin’ deyince, hayatını değiştiren pilatesi meslek edinmeye sıcak bakmış.

Şimdi beş kadın öğretmenle birlikte Beezone stüdyosunda eğitmenlik yapan Açıl, ‘Kübra çok iyi bir hoca’ diye parmakla gösterilmek istiyorum. Daha iyi yerlere geleceğim, bundan eminim. Yurtdışına açılmak istiyorum’ diyor.

Şeyma’nın pilatesi sevdiği belirten Kübra Açıl, ‘Şeyma da sporu çok sever. Bazen birlikte yapıyoruz. Ama akrabayla spor yapmak çok zor. Üyeye daha kibar davranıyorsun ama aileden biri gelince ‘yapsana!’ falan diyorsun, daha sert oluyorsun. Ayrıca Nişantaşı’na gelmesi zor oluyor. Ama benim adıma çok mutlu, ‘Seninle gurur duyuyorum’ diye mesaj atıyor’ diyor.

Kübra Açıl’ın Instagram’da da 79 bin takipçisi var.