Kargalar yimeden sen yi!


Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde düzenlenen bağ bozumu turlarına ünlülerin desteği sürüyor.

Bozcaada aşığı Ata Demirer de çavuş üzümü üretimini desteklemek amacıyla bağbozumu yaptı.

Bozcaada Kaymakamlığı’nın desteğiyle, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve S.S. Bozcaada Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından çavuş üzümü pazarını genişletmek için başlatılan bağ bozumu turları devam ediyor. Ata Demirer, Bozcaadalı üzüm üreticileri ve Kaymakam Mustafa Akın’la birlikte üzüm topladı. Demirer, ‘Kargalar yimeden sen yi’ diyerek çavuş üzümüne yeni bir reklam spotu buldu.

Herkesi üzüm toplamaya ve yemeye beklediklerini söyleyen Ata Demirer, ‘Çavuş üzümü, çok özel bir sofra üzümü. Çok şekerli. Kendine has bir aroması, bir tadı var ve onu daha çok geliştirmek, tanıtmak istiyoruz. Yimelere doyamayacaksınız. O kadar söyleyeyim size. Hepinizi Bozcaada bağ bozumuna bekliyoruz’ diye konuştu.

Çavuş üzümünü bekleyen bazı tehlikeler olduğuna vurgu yapan Ata Demirer; ‘Adamızda ev pansiyonculuğu biraz fazla gelişti. Doğal olarak çavuş üzümüne beklenen ehemmiyet gösterilememe ihtimalleri doğmaya başladı. Oysa ki bu çok kıymetli bir üzüm. Bağların yaşamasını istiyoruz. Siz sevgili vatandaşları çavuş üzümü yemeye, bol bol çavuş üzümü almaya ve üreticiyi bir şekilde desteklemeye bekliyoruz’ dedi.