KARTAL TİBET HAYATINI KAYBETTİ


Türk Sineması’nın usta ismi oyuncu, senarist ve yönetmen Kartal Tibet, vefat etti. Kartal Tibet’in vefat haberini oyuncu Civan Canova, sosyal medya hesabından duyurdu.

Oynadığı, yönettiği ve senaryosunu yazdığı 200’e yakın filmle Türk Sineması’na önemli katkılar sunan 83 yaşındaki sanatçının vefat haberini oyuncu Civan Canova duyurdu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Canova, ‘Güle güle Kartal ağabeyim, seni çok özleyeceğim’ dedi.

Kartal Tibet’in ölümünün ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi Twitter sayfasından ‘Sinema ve tiyatro tarihimize unutulmaz izler bırakan usta oyuncu, yönetmen ve senarist Kartal Tibet’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz’ mesajı yayınladı.

İbrahim Kalın, sosyal medya hesabında ‘Türk sinemasının usta oyuncusu Kartal Tibet’e Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Canlandırdığı karakterler sinema tarihimizde derin izler ve güzel hatıralar bıraktı. Mekanı cennet olsun’ mesajına yer verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Twitter sayfasına ‘Sinemamızın bir devini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kartal Tibet’e Allah’tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun’ notunu düştü.

Acı haber sanat dünyasını da yasa boğdu. Ünlü isimler ardı ardına baş sağlığı mesajı yayınladılar…


Choose A Format