KORE’DE TÜRK RÜZGARI ESECEK


Seul Uluslararası Drama Ödül Töreni’nde 3 Türk dizisi ‘Drama’ kategorisinde, Kıvanç Tatlıtuğ ve Uğur Güneş de ‘En İyi Aktör’ dalında yarışacak.

Seul Uluslararası Drama Ödülü’nün bu yılki adayları belli oldu. 28 Ağustos’ta sahiplerini bulacak ödüllerin adayları arasında üç Türk dizisi ve bu projelerde yer alan başrol oyuncuları da yer alıyor. 61 ülkeden 270 başvurunun yapıldığı ödül töreninde ‘Çarpışma’ dizisi elde ettiği dört adaylıkla öne çıkan yapım oldu. ‘Drama’ dizisi kategorisinde ‘Bir Zamanlar Çukurova’, ‘Çarpışma’ ve ‘Gülperi’ dizileri kendisine yer buldu.

‘En İyi Yönetmen’ dalındaki yedi aday arasında ‘Çarpışma’ çalışmasıyla Uluç Bayraktar yer alıyor. ‘En İyi Senaryo’ kategorisindeki yedi aday arasında ‘Çarpışma’ dizisindeki çalışmasıyla Ali Aydın bulunuyor. ‘En İyi Aktör’ kategorisinde ‘Çarpışma’daki performansıyla Kıvanç Tatlıtuğ ve ‘Bir Zamanlar Çukurova’ dizisindeki rolüyle Uğur Güneş adaylık kazandı. İki ismin rakipleri arasında Bodyguard’daki performansıyla Altın Küre kazanan Richard Madden da yer alıyor.