Lila’nın hikayelerini 1 milyon kişi izliyor!


Hakan ve Gizem Hatipoğlu çiftinin, bir günlük kızları Lila adına Instagram hesabı açıp bebeklerinin ağzından paylaşımlar yapması tartışma konusu olmuştu.

Hakan Hatipoğlu, eleştirilere ‘2.Sayfa’ programında cevap verdi. Hatipoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

Şimdi doktorun yanından çıktık. Ona telefonla yayına bağlanacağımı söyledim. Bana ‘şu hesap olayı için mi? Buraya gelen herkes bunu yapıyor’ dedi. Aslında benim yaptığım çok normal. Ben sadece kendi Instagram hesabımda etiketledim Lila’nın hesabını. Bu kadar fazla takipçisi olmasında benim bir suçum yok. Ben ileride ‘kızım bak sen böyleydin’ demek için açtım bu hesabı. Bu hesabı çocuğuma bir arşiv olması için açtım. Her anne baba yapıyor bunu.

Lila’nın hesabı için, ‘ticaret için kullanılacak’ denildi, böyle bir durum yok. Bu hesabın sevgi için açıldığını görenler de var, para amaçlı açıldığını görenler de. Ben hep anne ve babalara ‘üç beş kuruş para için çocuğunuzu reklamlarda oynatıp psikolojisini bozmayın’ diyorum. Lila’nın hesabının reklam olduğunu düşünüyorlar. İleride bize de gelen reklam teklifleri olabilir ama ben çocuğumu televizyonlardan uzak tutmak istiyorum. Şu an için 1 milyon TL teklif gelse bile ‘hayır’ derim.

İnsanlar bizim için ‘bir kutu açtılar nerelere geldiler’ diyorlar. Biz bu işe bir emek verdik. Biz de bir çok bedel ödedik. Yıpranıyorsunuz ister istemez rahat hareket edememek ve ailenizle az görüşmekte bir bedel ödemektir. Lila’nın 40’ının çıkmasını bekliyoruz, öyle yüzünü göstereceğiz. Ben hala şoktayım. 70 bine yakın takipçisi var hesapta ve hikayelerini de 1 milyon kişi izliyor.