Namusumla çalışıp aileme bakıyorum!


‘Yaprak Dökümü’ dizisiyle hafızalara kazınan Tolga Karel iki yıl önce Amerika’ya yerleşti. Sağlık turizmiyle ilgilenen oyuncunun işleri, Türkiye’de yaşanan darbe girişimi ve ABD ile yaşanan kriz nedeniyle bozuldu.

Bir taraftan şirketini ayakta tutmaya çalışan Karel, bir yandan da çocukluk hayali olan TIR şoförlüğüne başladı.

20 yıl oyunculuk kariyerinden sonra TIR şoförlüğü yapmasını yadırgayanlar olduğunu söyleyen Karel, ‘Bu iş benim çocukluk hayalimdi. Oyuncaklarımın çoğu TIR’dı. Sosyal medyadan bana yazıyorlar ‘Kamyoncu mu oldun’ diye… Ben aileme namusumla çalışarak bakıyorum. Ben ekmeğimin peşindeyim. Ben ABD’ye oyuncu olmaya değil yeni bir hayat kurmak için geldim. Oyunculuk yapacağıma ABD’de TIR’cılık yaparım, ailemle huzurlu bir şekilde yaşarım’ dedi.

TIR şoförlüğe ABD’de farklı bir gözle bakıldığını belirten Karel, ‘Ben taşımacılık işinde büyümek istiyorum. 750 milyar dolarlık bir endüstri. Bu sektörü öğrenmek için bu işe başladım. Çıraklık yapmadığın bir işin ustası olamazsın. Hayalim bir Türk olarak bu sektörde iyi bir yere gelebilmek. Burada bu işe önemli bir kariyer olarak bakıyorlar. CDL lisans almak için 14 ayrı testten geçiyorsun. Fiziksel ve psikolojik testler çok zorlu. Pilot olmak kadar zorlu bir süreç’ diye konuştu.

Haftada yaklaşık 10 bir kilometre yol yapan Karel, ‘Çok zor bir meslek. Bazen bir ay evden uzak kaldığın oluyor. Çok dikkat gerektiren bir iş. Yeri geliyor milyon dolarlık yük taşıyorsun. Riski fazla olduğu için kazancı da iyi. TIR’cılık deyip geçmeyin, onlar olmasa marketlerde yiyecek bir şey bulamayız’ dedi.

2 yıl önce Sarah Scotti ile evlenip Amerika’ya yerleşen, geçen yıl da ikinci kez baba olan Tolga Karel, hayatında yeni bir sayfa açtı.

ABD’de yeni bir hayat kurmak için dilin çok önemli olduğunu sözlerine ekleyen Karel, ‘Türkler ABD’ye geç gelmiş. Yeni yeni başarılı arkadaşlar görüyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. Buraya gelmek isteyenlere en büyük tavsiyem dil öğrenmeleri. Dil bilmeden milyon dolarınızla gelseniz çok hep eksik kalırsınız’ dedi.

Renkli dünyadan böyle bir hayata… Benimkisi enterasan bir yaşam hikayesi … İleride kendi hayatımı film yapabilirim.