Naz Elmas’tan otizmli ailelere destek


Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen Otizm Farkındalık paneline oyuncu Naz Elmas da katıldı.

Otizmli bir çocuğu olan anneyi canlandırdığı ‘Tut Elimden Anne’ isimli son filmini otizmli çocuğu olan ailelerin sesi olmak için çektiklerini ifade eden Naz Elmas, ‘Aileler için en büyük sorun kendilerini yalnız hissetmeleri ve toplumun dışında kalmaları. Onların sesi olabildiysek ne mutlu bize’ dedi.

Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Polikliniğinden Yrd. Doç. Dr. Başak Ayık ve İstanbul Tıp Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nahit Motavalli Mukaddes, otizme ilişkin önemli bilgiler verdi. ‘Tut Elimden Anne’ isimli son filminde otizmli bir çocuğun annesini canlandıran oyuncu Naz Elmas da filmin çekim sürecinde yaşadıklarını paylaştı.

Filmde otizmli bir çocuğun annesini canlandıran oyuncu Naz Elmas, filmden önce de otizmli tanıdıkları olduğunu ancak hazırlık sürecinde ailelerle görüştüğünü ve yaşadıklarına yakından tanık olduğunu söyledi. Elmas, ‘Ailenin sevgi göstermesi, onun ayakları üzerinde tek başına durmasını sağlamak çok önemli’ dedi.

Panelin sonunda Prof. Dr. Nahit Motavalli Mukaddes ve oyuncu Naz Elmas’a Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından plaketleri takdim edildi.

 

Share