Nilüfer’de 300 bin kişi Cumhuriyet için yürüdü


Bursa Nilüfer Belediyesi’nin, Cumhuriyet’in 95. yılında, ‘Cumhuriyet herkes için’ sloganıyla FSM Bulvarı’nda düzenlediği yürüyüşe yaklaşık 300 bin kişi katıldı. Yürüyüşün ardından sevilen sanatçı Haluk Levent şarkılarıyla coşkuyu katladı.

Ulu Önder Atatürk’ün “Benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyet’in 95. yılı Nilüfer’de, yaklaşık 300 bin kişinin katıldığı yürüyüşle kutlandı. Nilüfer Belediyesi’nin 2006 yılından bu yana her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarında düzenlediği yürüyüş bu yıl da büyük coşkuyla, gururla gerçekleşti.

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda (FSM) düzenlenen yürüyüşe, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey eşi Seden Bozbey, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, sivil toplum örgütü temsilcileri ve yüz binlerce vatandaş katıldı.

Türk bayrakları ile kırmızı beyaza bürünen FSM Bulvarı’nı dolduran halk, sloganlar ve şarkılar eşliğinde hep birlikte yürüyerek Cumhuriyet’e sonsuza dek sahip çıkacaklarının mesajını verdi. Her yaştan yurttaş, 1923 ruhuyla omuz omuza, kol kola yürüdü. Coşku içinde geçen yürüyüş, Hastane Alanı’nda sona erdi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey Hastane Alanı’nda halka seslendi. Halkın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Başkan Bozbey, ‘Sizinle oldukça, sizdeki bu inanç oldukça, Cumhuriyet’in sonsuza kadar yaşayacağını bilmek ne güzel’ dedi.

Bozbey, konuşmasının ardından eşi Seden Bozbey ile birlikte halka karanfil atarak coşkuya ortak oldu. Alanda düzenlenen havai fişek gösterisiyle de meydanı dolduranlar keyifli anlar yaşadı.

Haluk Levent’le Cumhuriyet coşkusu

Nilüfer’de Cumhuriyet coşkusu, sevilen sanatçı Haluk Levent konseriyle katlandı. Dev sahnede Cumhuriyet sevdalılarıyla buluşan Haluk Levent, ‘Elfida’, ‘Akdeniz Akşamları’ ve ‘Yollarda Bulurum Seni’ gibi sevilen parçalarıyla alanı dolduranları coşturdu.

Konser devam ederken Başkan Bozbey ve eşi Seden Bozbey sahneye çıkarak sevilen sanatçıya çiçekle teşekkür ettiler. Bozbey, Haluk Levent’le birlikte sahnede İzmir Marşı’nı söyledi.

Bozbey daha sonra eşi Seden Bozbey ve Haluk Levent ile birlikte sahnede ‘görçek’ yaptı.

Hasta olmasına rağmen parçalarıyla sevenlerine unutulmaz saatler yaşatan ünlü sanatçı, ’25 yıldır sahnedeyim hiç bu kadar üzülmedim ama hiç bu kadar da Cumhuriyet’e sahip çıkıldığını görmedim’ diyerek alanı dolduranlara teşekkür etti.

Haluk Levent konseri, yorumuyla gönülleri fethettiği İzmir Marşı ile tamamladı. İzmir Marşı’na halk da hep birlikte eşlik etti.

Düzenlenen yürüyüş ve konser her yıl olduğu gibi yine unutulmaz anlara sahne oldu.