Nur Fettahoğlu’ndan büyük itiraf


Bir süre önce anne olan oyuncu Nur Fettahoğlu,  hakkında merak edilenleri Emre Saygı’nın sunduğu ‘Hadi Be’ programına anlattı.

Fettahoğlu’nun açıklamaları arasında nasıl oyuncu olduğu ile ilgili soruya verdiği yanıt çok şaşırttı. Nur Fettahoğlu oyunculuğa nasıl başladığını şu ifadelerle anlattı:

Karadenizli bir aileyiz; babam mimar, amcam doktor, halam İngilizce öğretmeni… E böyle bir ailede büyüyünce ne olmanı bekliyorlar? Doktor, öğretmen, memur ama gel gör ki aile fertlerinden hiçbiri bu meslekleri seçmedi.

Küçükken baleye gitmek istedim, tiyatroya girmek istedim ama hiçbirine izin vermediler, ben de gizli gizli oyuncu oldum.

Fettahoğlu daha önce yaptığı mesleklerle ve gelecekte başka bir meslek yapıp yapmayacağıyla alakalı önemli açıklamalar yaptı:

Borsa muhabirliği yaptım, ondan öncesinde de yedi yıl bankada çalıştım. Gelecekte belki ikinci bir iş yaparım ama asla oyunculuktan vazgeçmem. Çünkü benim çocukluk hayalimdi. Kardeşimle gizli gizli skeçler yapardık.

Okulda bir kere tiyatro kolundaydım, 19 Mayıs, 23 Nisan gibi özel günlerde mutlaka sahneye çıkar bir şey okurdum, eski Omo kutularının arkasındaki yazıları elime duş başlığını mikrofon yapıp onu okurdum, korodaydım falan, hep oradaydım ve hiçbir zaman oradan çıkmak istemedim.