Özge Özpirinçci Cannes’da konuştu: Bahar ruhumu besledi!


Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen ve dünyanın en büyük televizyon endüstrisi fuarlarından biri olarak kabul edilen MIPCOM’a ‘Kadın’ dizisi damgasını vurdu.

Dizinin başrol oyuncusu Özge Özpirinçci’ye katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Özpirinçci bu ilgi için, ‘Yaptığımız işin bambaşka kültürlerde karşılık bulması olağanüstü bir deneyim. Demek ki herkesin ruhuna dokunabilmişiz. Bu başarıyı sağlayan en büyük faktör samimiyeti, gerçekçi ve evrensel anlatımı’ dedi.

MIPCOM’da neler konuşulduğunun sorulması üzerine Özpirinçci, ‘Türk dizilerinin başarısının yanı sıra Kadın’ın başarısını konuştuk. İçinde yatan sırrı öğrenmek istediler. Bazen bütün parçalar denk gelir ve ortaya çıkan resme aşık olursunuz Kadın benim için o. Orada da söylediğim gibi hikaye Japonya’da doğuyor, Türkiye’de büyüyor ve sonra dünyaya yayılıyor’ diye konuştu.

Oyuncu, ‘Kadın’ dizisinde hayat verdiği ‘Bahar’ karakterinin kendi dünyasına neler kattığını da, ‘Bahar oyunculuk olarak beni olgunlaştırdı. Yeni dünyalar açtı. Ruhumu besledi. Meslek hayatımın en önemli işlerinden biri oldu’ şeklinde açıkladı.