Sertab’la Bursa’da 90’lara yolculuk!


Müzikal kariyerinin yirmi beşinci yılını kutlayan Sertab Erener, ‘Güz Konserleri’ kapsamında önceki akşam Bursalı müzikseverlerle buluştu.

Sertab Erener, Bursa Açıkhava Tiyatrosu’nda verdiği muhteşem konserle tam anlamıyla Bursa’yı salladı. Söylediği şarkıların yanı sıra seyircilerle şarkı arası sohbetlerindeki diyaloglarıyla da gündemi değiştirecek açıklamalara imza atan Erener, yaz aylarında başlattığı 90’lar polemiğindeki ısrarını sürdürdü.

‘Kırık Kalpler’ albümünden seslendirdiği şarkılarla konserine başlayan Erener, konserinin ortalarına doğru ise yaz aylarında başlattığı ‘Doksanlar’ polemiğini farklı bir boyuta taşıdı.

Söylediği sözlerin ardından, ‘Sertab 2000’li yıllardan nefret ediyor’ algısı oluşturulduğunu dile getiren Erener, ‘Hayır 2000’li yıllardan nefret etmiyorum. Ancak 90’larla çarpıştırıldığında hep doksanlar kazanıyor. Dikkat ederseniz aşkın içini de boşalttılar. Bence aşk bu değil’ diyerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Konserine 1986 yapımı ‘Top Gun’ filmini anımsatacak nitelikteki montu ile çıkan başarılı sanatçı, konserini ‘Unutursun’ isimli parçasıyla noktaladı.