Sıla’nın ‘çok özel’ konukları


Sıla, biletleri günler öncesinden tükenen Harbiye konserlerinin ikincisinde binlerce hayranının yanı sıra birbinden ünlü isimleri de ağırladı.

Konserde 10 yıllık kariyeri boyunca seslendirdiği sevilen şarkılarına yer veren Sıla, konser serisinin ikinci gününde de 3 saatten fazla kaldığı sahnede toplam 35 parça seslendirdi.

6 bölümden oluşan ‘On’dan Kalan’ konser serisini seyircilere anlatırken ‘Ayrılık’ kısmında büyük alkış alan Sıla, ‘Sizde mi en çok ayrılığı seviyorsunuz. Ben de şarkılarımın çoğunu ayrılık kısımlarında yazdım’ dedi.

Sıla, aynı akşam 64’üncü yaşına giren Sezen Aksu’yu da unutmadı. Sıla, ‘O bizim hayatımıza çok girdi, çok dokundu ona çok borcumuz var’ diyerek Sezen Aksu’nun ‘Belalım’ şarkısını söyledi. Tüm şarkı boyunca Minik Serçe’nin fotoğrafları dev barkovizyonda yer aldı.

Şarkıcının konserini izleyenler arasında efsane sanatçı Edip Akbayram da vardı. Sıla’nın, ‘Benim hayatımda çok önemli bir yere sahip olan Edip Akbayram da bu akşam burada’ anonsu üzerine binlerce kişi ayağa kalkarak usta sanatçıyı alkışladı. Bunun üzerine Sıla, ‘Tüylerim diken diken oldu’ dedi.

Şarkıcıyı o akşam Tuba Büyüküstün ve sevgilisi Umut Evirgen de yalnız bırakmadı.

İkili konseri büyük bir keyifle izlerken, gece sonrası çekilen fotoğraflarda bu mutluluk yüzlerine yansımadı.

‘Ufak Tefek Cinayetler’deki rolüyle dikkat çeken Bade İşçil de Harbiye’de Sıla’nın şarkılarıyla eğlendi.

İbrahim Tatlıses’in kızı Dilan Çıtak Tatlıses, Sıla şarkılarıyla unutulmaz bir akşam yaşadı.

Sıla, konserin son kısmında yoğun istek üzerine ‘Kafa nereye biz oraya’ şarkısıyla bis yaptı. Sevilen sanatçı, şarkının bir bölümünde kendi cep telefonuyla seyircileri çekti.

7 günlük Harbiye serisinin ilk iki gününü geride bırakan başarılı sanatçı 14, 21, 25, 27, 29 Temmuz tarihlerinde de Harbiye’de sevenleriyle buluşacak.