‘Şoför Nebahat’ bu kez sahneye çıktı


Çiğdem Tunç Tiyatrosu, yeni sezonu ‘Şoför Nebahat’ adlı oyunla açtı. 1960’lı yıllarda Yeşilçam’da fırtına gibi esen ‘Şoför Nebahat’ karakterine bu kez Çiğdem Tunç hayat veriyor.

Oyun öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Çiğdem Tunç, ‘Çok önemli bir oyun. Şu an Yeşilçam’ın kalbindeyiz. Yeşilçam’a olan saygımızı ve selam duruşumuzu, bu oyunla sergiliyoruz’ dedi.

Oyunun baş karakterlerinden Bursalı oyuncu Murat Parasayar da oyunun nostaljik bir hava oluşturduğunun altını çizerek, ‘Seyirciyi içine alan bir oyun. Biz bu oyunla tekrar nostalji yapmak istedik. Güzel bir ekiptik ve güzel bir kadroyla iyi bir oyun hazırladığımızı düşünüyoruz takdir sizlerin’ diye konuştu.

Barış Bölükbaşı’nın kaleme aldığı oyunda Tunç ve Parasayar’ın yanı sıra Abidin Yerebakan, Sema Aras, Melih Çardak, Deniz Salman, Gökçeçiçek Özülkü, Onur Sarıaltın, Deniz Değirmenci, Alper Çorumluoğlu, Çağrı Erceber, Soykan Kişioğlu, Melek Karabiber, Derya Yıldız, Ezgi Küçük, Savaş Özkartal da rol alıyor.

Yaklaşık 2 saat süren iki perdelik oyunun galasına Yeşilçam’ın ilk Şoför Nebahat’i Sezer Sezer’in kızlarının yanı sıra Orhan Gencebay, İzzet Günay ve Göksel Kortay gibi birçok ünlü isim katıldı.

 

 

Share