Taciz skandalı büyüyor… Eda Ece ilk kez konuştu


‘Yasak Elma’ dizisinin başrol oyuncularından Talat Bulut’un 19 yaşındaki kostüm asistanı Özge Şimşek’i taciz ettiği iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü.

Dizinin başrol oyuncularından Eda Ece önceki gün Bebek’teydi. Arkadaşı Buğra Gülsoy’la buluşan oyuncu mekan çıkışı magazin muhabirlerinden kaçamadı. Gazeteciler Ece’ye taciz iddialarını sordu. Eda Ece, ‘Çok güzel bir sezon geçirdik, son set günümüzden bir gün önce böyle bir olay ortaya çıktı. Gencecik bir kız var ortada.

Biz Talat Bey’le çok samimi olmadık, tamamen profesyonelce bir çalışma içindeydik. Olayı yaşayan kızla konuştuk. Talat Bey’i de zaten her gün yayınlardan dinliyoruz. Olay mahkemeye taşındı. Eğer savcı dava açılmasına karar verirse doğal olarak Özge Şimşek’in arkasında duracağız. Mahkeme kimin haklı olduğuna karar verecek. Keşke böyle bir olay yaşanmasaydı. Talat Bey de umarım aklanır’ dedi.

Eda Ece, Özge Şimşek’i haklı bulup bulmadığı sorulunca ise, ‘Kimse durup dururken böyle bir ithamda bulunmaz. Eline ne geçecek ki… Ben de bir kadınım, benim başıma böyle bir şey gelmese bu tarz bir ithamla kendimi sıkıntıya düşürmek istemem. O kız niye böyle bir şey yapsın? Ünlü ya da oyuncu olma gibi bir derdi yok sonuçta, o kız öyle biri değil’ diye konuştu.