TUĞBA YURT: GOOGLE’DA KENDİMİ ARATIYORUM


Genç şarkıcı Tuğba Yurt, kendisini Google’da aratıp hakkında yazılan eleştirileri incelediğini itiraf etti.

İşte Tuğba Yurt’un Akşam Gazetesi’nden Erçin Dağ Eysen’e verdiği röportajdan bir bölüm…

Klasik müzik eğitimiyle geçen yıllar şu an yaptığınız müziği nasıl şekillendirdi?

Konservatuvara ilk başladığım dönemlerde viyola eğitimi yanı sıra 3 yıl boyunca da piyano eğitimi almıştım. Ama viyola gibi hakim olup çalabildiğim başka enstrüman yok diyebilirim. Müzik eğitimi almış olmak, nota okuyup müzik dilini bilmek, bence her zaman önemli. Bunun da yararını tabii ki müzikte görüyorum.

Klasik Batı Müziği’nden pop müziğine neden geçiş yaptınız?

Aslında Klasik Batı Müziği’yle ilgilenmek, o çok sesli müziği bilmek ve icra etmek kesinlikle güzel bir dönemdi. İçimde şarkı söyleme isteği bir tık daha ağır basıyordu. Daha sonra çok keskin bir kararla bu yolda yürümeye karar verdim.

Müzik piyasasındaki en büyük sorun sizce nedir?

En büyük sorun herkesin şarkıcı olmak istemesi. Tabii ki sadece bu değil. Kendi içinde müzikle alakalı her alanda çözümlenmesi gereken sorunlar var diye düşünüyorum. Eskiden prodüktörler vardı.

Şimdi sanatçılar kendi masraflarını kendileri karşılayarak üretim yapmaya çalışıyorlar. Siz de tüm masraflarınızı kendiniz mi karşılıyorsunuz?

Hâlâ yapımcılarında desteği oluyor ama bende kendi işime yatırım yapıyorum. Bir şeylerin daha iyi olabilmesi adına kendi markam için doğru olanın bu olduğunu düşünüyorum.

Google’da kendinizle ilgili aralamalar yapıyor musunuz?

İllaki yapıyorum. Tabii sürekli olarak değil ama kendimle alakalı çıkan haberler, eleştiriler ve paylaşımlara dair kontrollerim oluyor.

 

 

 

 

 

Share