‘Dali’nin Kadınları’ için geri sayım başladı!


Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu bünyesinde sahnelenecek olan ‘Dali’nin Kadınları’ için geri sayım başladı. Oyun 13 Ekim’de seyirciyle buluşacak.

Erdi Işık tarafından kaleme alınan, Ali Düşenkalkar’ın yönetmenliğini yaptığı, başrollerini Hatice Aslan, Devrim Nas, Hande Soral, Gülin İyigün ve Açelya Devrim Yılhan’ın paylaştığı oyunun son provaları da yapıldı.

Oyunla ilgili konuşan yönetmen Ali Düşenkalkar, ‘Dünyada hiçbir zaman bir araya gelmemiş dört kahramanın başından geçmiş fantastik bir hikaye seyredeceksiniz. Bir kahramanın zihninde yarattığı bu seçkin kadınlar dünyanın en çılgın, deli ressamı Salvador Dali’nin verdiği bir davete giderler. Ve sürprizlerle dolu oyun başlar’ dedi.

Dünya tarihinde büyük iz bırakmış isimler Marilyn Monroe, Virginia Woolf, Edith Piaf ve Frida Kahlo, Salvador Dali cinayetinde şüpheli konumundadır. Dali’nin öldürüldüğü bıçakta parmak izleri bulunmuştur. Kahramanımız, katilin kim olduğunu bulmaya çalışır ve böylece kendi iç dünyasını ve hayatını sorgularken bulur.

Hatice Aslan (Edith Piaf)

Gülin İyigün (Marilyn Monroe)

Hande Soral (Frida Kahlo)

Açelya Devrim Yılhan (Virginia Woolf)