Emine Örnek’li öğrenciler İngiltere’de


Yoğun ve başarılı geçen bir yılın ardından Emine Örnek’li bir grup öğrenci İngilizce öğretmenleri İrem Ceylan Özkan ve Yıldız Kenter Bölükbaşı liderliğinde, İngiltere’nin Hassocks bölgesinde yer alan Hurstpierpoint College’daki yaz okuluna katıldı.

Öğrenciler iki hafta boyunca sabahtan öğlene kadar yoğunlaştırılmış İngilizce eğitim programından sonra, rahatlamak ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle tanışıp paylaşımlarda bulunmak üzere çeşitli spor ve sanatsal etkinliklere katıldı.

Ayrıca her hafta düzenlenen bir yarım gün, bir de tam gün yapılan gezilerde Brighton, Londra, Cambridge şehirlerini ve Leeds Castle’ı  ziyaret etme fırsatı buldular. Emine Örnek’li öğrenciler derslerde gösterdikleri üstün başarılarını belgelemek için iki haftanın sonunda yapılan bir törenle, uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalarını aldılar. İngiltere’deki yaz okulundan sonra gemi yolculuğuyla Fransa’ya geçen öğrenciler burada da unutulmaz anlar geçirdiler.

Yurtdışına yapılan bu gezide Emine Örnek’li öğrenciler, hem ülkelerini en iyi şekilde temsil ettiler hem de okulda öğrendikleri yabancı dillerini günlük hayatta kullanarak özgüvenlerini geliştirdiler.