Huzurevi sakinlerinden ‘Huzurlu Eller’ sergisi


Nilüfer Belediyesi İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi sakinleri, ilk sergilerini Yaşlılar Haftası’nda açtı. Ahşap ve taş boyama eserlerin yer aldığı ‘Huzurlu Eller’ adlı sergi beğeni aldı.

Yaşlılar Haftası kapsamında Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda izlenime açıldı. İlk sergilerini düzenleyen huzurevi sakinlerinin heyecanı, yüzlerinden okundu. ‘Huzurlu Eller’ adı verilen serginin açılışına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey eşi ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey de katıldı.

Sergi açılışında konuşan Başkan Bozbey, ‘Yaşam güzel. İnsanların da yaşamı güzel bir şekilde tatmalarını arzu ediyoruz. İşte bu yaşamı da güzelleştiren dostluklar,  birlikte ürettiğimiz değerlerdir. Bu tür etkinlikler, artarak devam edecek’ dedi.

Başkan Mustafa Bozbey, konuşmasının ardından eşi ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Fırat Emiroğlu ve huzurevi sakinleriyle birlikte serginin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Bozbey, sergiyi gezerek eserleri tek tek inceledi.

Huzurlu Eller sergisi, 23 Mart tarihine kadar Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda izlenime açık kalacak.