İşte 2018 model Keloğlan


Türk masalının en ünlü kahramanlarından biri olan Keloğlan’ın yeni yorumla çekilen filmi ‘Keloğlan-Yeni Masal’ın fragmanı sinema izleyicisiyle buluştu…

40 yıl aradan sonra 7 Eylül 2018’de beyazperdede olacak olan ‘Keloğlan’ bu kez kendini Emir’in yazdığı masal sayesinde birden can yoldaşı Kadife ile birlikte günümüz İstanbul’unda buluyor.

Orijinal hikayeye uygun olarak Cankız’ı görür görmez aşık olan Keloğlan, arkadaşıyla birlikte onun çağrısına kulak vererek hayvanların soyunu tüketmeye çalışan zalimlere karşı zorlu bir maceraya atılıyor.

Şu ana kadar İsmail Dümbüllü, Öztürk Serengil ve Rüştü Asyalı’nın oynadığı Keloğlan karakterine bu kez Atilla Doğukan Yılmaztürk hayat veriyor. Filmde Keloğlan’ın biricik aşkı Cankız’ı Yağmur Ün oynarken, Asuman Dabak da kürk hayvanlarının peşinde olan Tijen karakteri için kamera karşısına geçti.

Filmin hem masal yazarı hem de Keloğlan’ın yakın arkadaşı Emir olarak Kaya Akkaya, ‘Yusuf Dede’ olarak Yakup Yavru, ‘Arif’ olarak Esvet Şahin, ‘Gogo’ olarak da Miraç Bayramoğlu beyazperdedeki yerini alacak.

Senaryosunu Ferhat Ergün’ün yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Süleyman Mert Özdemir otururken, yapımcılığını Galip Gültekin, Çağdaş Gültekin ve Sonku Gültekin’in üstlendiği VTR Production, müziklerini ise ödüllü müzisyen Yıldıray Gürgen tamamladı.

 


Choose A Format