Liseli müzisyenler sahneye çıkıyor


Bursa Osmangazi Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi katkılarıyla düzenlediği Liseler Arası Müzik Yarışması’na (Genç Star) başvurular başladı.

Gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, jüri üyeleri UÜ Devlet Konservatuarı Müdürü İsmail Göğüş, UÜ Türk Müziği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersen Varlı, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Mert Kocaili ile Youtube Türkiye Müzik Koordinatörü İrsel Çivit katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ’11 yıldır düzenlediğimiz yarışmamız, hem gençlerin kendi yeteneklerini keşfetmelerine hem de yeteneklerini sergileyerek seslerini duyurmalarına olanak sağlıyor. Düzenlediğimiz yarışma gençlerimizin önünü açarak uluslararası alanda da başarılar kazanmasına da vesile oluyor’ dedi.

Yarışma, eleme ve final olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek. Başvurular, 30 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.  Ön elemeler; 12, 13, 14 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacak. Final ve ödül töreni 12 Ocak 2019’da Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Salonu’nda gerçekleşecek. Bu yıl yarışma, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Pop Müzik olmak üzere 3 dalda yapılacak. Her dalda, ‘En İyi Erkek Solist’, ‘En İyi Kız Solist’, ‘En İyi Orkestra’, ‘En İyi Solo Çalgı’ kategorilerinde ödüller verilecek.