Oyuncu olmak isteyen parmak kaldırsın!


Türkiye’de ‘Oyuncu menajerliği’ denince akla gelen ilk isim olan Tümay Özokur’un ‘Oyuncu Olmak İsteyen Parmak Kaldırsın’ kitabının imza günü D&R Suadiye’de yoğun bir ilgiyle gerçekleşti.

Yirmi yıldır sinema ve dizi sektöründe oyuncu menajeri ve eğitmeni olarak hizmet veren Tümay Özokur’un birikimlerinden derleyerek kaleme aldığı ve oyuncu adaylarına rehberlik ettiği, kitabının imza gününde keyifli anlar yaşandı.

Özukur’u bu gününde oyuncular, yapımcılar, yönetmenler, senaristler ve Tümay Özokur Akademi öğrencileri yalnız bırakmadı.

‘Oyuncu Olmak İsteyen Parmak Kaldırsın’ kitabını imzalatıp bol bol fotoğraf çektiren ve sohbet edenlerin yanı sıra imza gününün en özel konuğu SMA hastası minik Ece Boyacıoğlu idi. Tümay Özokur küçük Ece için kampanya başlatmış ve ilaç parasının toplanmasına vesile olmuştu. Özokur, kitabının geliri ile de 5 ay önce kaybettiği dahiliye doktoru babası Naci Ozokur adına bir kız çocuğuna tip eğitimi bursu vereceğini açıkladı.

‘İyi bir oyuncu olmak için önce iyi bir insan olmak gerekir’ söylemiyle yola çıkan Tümay Özokur’un oyuncu olmak isteyenlere önemli  bilgiler verdiği ve hayatının oyuncusu olarak kalmak isteyenlere mutlu ve başarılı olmanın kapılarını araladığı kitabının imza gününe sevenleri uzun kuyruklar oluşturdu.

Aslıhan Güner

Burak Demir

Mahperi Mertoğlu ve Ayşe Tunaboylu

Nihan Tarhan

Yeliz Akkaya

Ayça İnci