4 SANİYELİK GÖRÜNTÜ ENES BATUR’UN BAŞINI YAKTI


Youtuber Enes Batur, 2019 yılının Haziran ayında ‘Gerçek Kahraman’ filmindeki rol arkadaşı Damla Aslanalp’le evlendiğini duyurup, düğün fotoğraflarını paylaşmıştı.

Düğün paylaşımlarıyla uzun süre konuşulan Enes Batur, günler sonra ‘şaka’ açıklamasında bulunmuş, tüm bu süreçte yaşananları da ‘Enes Batur & Damla- Evlilik Gerçek Final’ isimli bir video ile yayınlamıştı.

Bu videoda kullanılan 4 saniyelik görüntü ünlü Youtuber’ı mahkemelik etti.

Son olarak ise ‘Bizim Hikaye’ dizisiyle ‘Geçmiş Olsun’ isimli sinema filminde rol alan oyuncu Murat Kocacık, Enes Batur’u ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal, verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ suçlarından hakkında dava açılması talebiyle İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etti.

Milyonlarca kişi izlemişti…

Oyuncu Kocacık, avukatı Umut Aydın aracılığıyla yaptığı suç duyurusunda, ‘Enes Batur & Damla – Evlilik Gerçek Final’ isimli videonun 15.53- 15.57 aralığında fotoğrafının kullanıldığını, milyonlarca izlemeye ulaşan video nedeniyle onur ve saygınlığının rencide edildiğini ifade edildi.

Suç duyurusuyla ilgili olarak ifadesine başvurulan Enes Batur ise suçlamaları kabul etmeyerek, videoda kullanılan evlilik kayıt defterinde şikayetçinin fotoğrafının yer aldığını kendisinin bilmediğini, iddiayı öğrenince kayıt defterinin yer aldığı 4 saniyelik bölümün videodan çıkartıldığını söyledi.

Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek…

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı soruşturma sonunda Enes Batur hakkında, ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talebiyle dava açtı. İddianame İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, ilk duruşmanın 17 Nisan’da yapılması kararlaştırıldı.

 


Choose A Format