ARZU YANARDAĞ: KİŞİLİK BOZUKLUĞUM VARDI


Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Uçankuş TV’de yayınlanan Pazar Magazin’in bu haftaki konuğu oyuncu Arzu Yanardağ oldu. Programda samimi itiraflarda bulunan oyuncu, kişilik bozukluğu rahatsızlığı olduğunu da anlattı.

18 yaşında reşit olduğu için evden ayrıldığını söyleyen Yanardağ, Kalaycıoğlu’nun ‘Senin için aykırı diyebilir miyiz?’ demesi üzerine ‘Benim Borderline’ım vardı’ itirafında bulundu. Yaşadıklarını anlatan oyuncu, ‘Dıştan kendimi gözlemleyerek söylüyorum, yani o aykırılık o marjinallik yaptığım acayip haller alkolle ilgili problemim… Bunlar öyle olması için ya da birilerinin zoruyla birilerine özenerek ya da dejenere olarak yapılan şeyler değildi’ dedi.

Neyi ne için yaptığımı anlamadım…

Yıllar önce basın mensuplarına küfür ettiği video hakkında konuşan Yanardağ, ‘Teşhis konulana kadar neyi ne için yaptığıma hiç anlam veremedim. 30’larımdan sonra bunu hissettim. Magazinin çok çirkin yapıldığı dönemde çok üstüme geldiler. Ama sonradan baktığımda buna kızmıyorum bile. Magazine küfür ettiğim bir video vardı. O videodaki muhabir baba olduktan sonra gelip benden özür dilemişti’ açıklamasını yaptı.

Borderline kişilik bozukluğu nedir?..

Kişinin düşünce ve algılama biçiminde, insanlara karşı olan duygularında ve ikili ilişkilerinde problemlere yol açan bir psikiyatrik rahatsızlıktır. Rahatsızlığı tanımlayan ‘borderline’ kelimesi ‘sınırda, belirsiz’ anlamını taşır. 


Choose A Format