Özgün stili, doğal güzelliği ve zarifliğinin çizgisini hiç bir zaman bozmayan Arzum Onan, ALEM Dergisi için objektif karşısına geçti ve soruları içtenlikle yanıtladı.

Günlük yaşamda çabasız, sade ve şık olarak kendisini tanımlayan Arzum Onan, ‘Vücut tipime uygun giyinmeyi daha doğru buluyorum. İçerisinde kendimi rahat ve şık hissettiğim her kıyafeti düz ayakkabılarla kombinlemeyi seviyorum’ dedi.

Giyinirken zarafet ve rahatlığı göz önünde bulunduran Onan, ‘Dolayısıyla stiliyle çok ön planda olan ikonik moda figürlerine uzağım’ diye konuştu.

15 yıldır çağdaş sanatla iç içe olan ve heykel sanatıyla uğraşan Arzum Onan, 2. sergisi ‘Kadın’ı İstanbul’dan sonra Nisan ayında Ankara Cermodern’de sanatseverlerle buluşturdu.

Duruşuyla her zaman fark yaratan Arzum Onan bunun bir stratejik hamle olmadığını, ‘Ünlü olmayı hayatımın merkezine koymadım. Dolayısıyla da stratejik hamlelerle de işim olmadı. Üretmek ve nitelikli işler yapmanın bilincinde olduğunuzda, denge kendiliğinden kuruluyor sanırım’ sözleriyle açıkladı.

Mehmet Aslantuğ ile evliliklerinin 25 yılını geride bırakan Onan’a bu ilişkinin sırrı sorulduğunda ise şunları söyledi: İçinde tartışma olmayan bir ilişki olmaz ki… Tartışmasız bir ilişkinin sahiciliği de tartışmalıdır zaten! İnsan kendiyle bile tartışıp dururken üstelik… Mehmet’in bana aktardığı, benim ona kattığım ne varsa, bizi çoğaltan, biz yapan ve 25 yıla taşıyan sebeplerin toplamıdır. Aşk böyle form alır. Herkese göre bir dili vardır ve her ilişki kendi istisnasını yaşar. Aslında hayatın kendisi gibidir. Emek ister…