‘BANDIRMA FÜZE KULÜBÜ’NÜN ÇEKİMLERİ MUDANYA’DA BAŞLADI


Senaryosu gerçek bir hikâyeye dayanan ‘Bandırma Füze Kulübü’ filminin çekimleri Bursa’nın Mudanya ilçesinde devam ediyor.

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın üstlendiği ‘Bandırma Füze Kulübü’nde başrolleri Alina Boz, Deniz Can Aktaş paylaşırken ikiliye Erkan Kolçak Köstendil, Atay Yıldız, Aslı Bekiroğlu, Görkem Sevindik, Öykü Gürman, Tolga Canbeyli, Altan Erkekli ve Alican Yücesoy eşlik ediyor.

Senaryosu gerçek bir hikâyeye dayanan film, Mudanya’nın Girit Mahallesi’nde çekilmeye başladı.

Filmin kahramanlarının, 1958’de yokluklar içerisinde, hiçbir imkânları olmadan, yüreklerini ortaya koyarak yola çıktığını anlatan Mustafa Uslu, bu gençlerin günümüz çocuklarına örnek olmasını arzu ettiklerini söyledi. Mustafa Uslu, “Umarım bugünün gençleri bu filmi seyredip feyz alırlar. Bugün teknolojisi çok gelişti, dünya global bir hâle geldi. Her istediğinize artık tuşlarla ulaşabiliyorsunuz. İnşallah uluslararası başarılara imza atmış ağabeylerini, teknoloji üreten insanlarımızı örnek alarak, o gün yokluklar içinde yapılandan çok daha fazlasını gerçekleştirirler’ dedi.

Filmin Mütareke Meydanı’nda kurulan platoda çekimleri sürerken, usta yönetmen Ömer Faruk Sorak Bursalı yakın dostları Önder Uçar ve Sedat Türkmen’i sette ağırladı.

 


Choose A Format