Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, TRT’nin izlenme rekorları kıran dizileri ‘Diriliş Ertuğrul’ ve ‘Mehmetçik Kut’ül Amare’ dizilerinin setlerini ziyaret etti.

Diriliş Ertuğrul ve Mehmetçik Kut’ül Amare dizilerinin yapımcı ve senaristi Mehmet Bozdağ tarafından karşılanan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilk olarak Türkiye’nin en büyük film platolarından biri olan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinin setini ziyaret etti.

Osmanlı’nın 1916’da İngilizler’e karşı elde ettiği büyük zaferin anlatıldığı dizinin setini gezen Başkan Dündar, her detayı ince ince işlenmiş set ve dizi çalışmaları hakkında Mehmet Bozdağ’dan bilgi aldı.

Başkan Dündar, daha sonra ‘Diriliş Ertuğrul’ setini gezdi. Seti gezerken ‘Hayme Ana’ rolündeki Hülya Darcan ve Selcan Hatun karakterine hayat veren Didem Balçın’la karşılaşan Başkan Dündar, iki oyuncuyla sohbet etti.

Dündar, platodaki demirci bölümünde demir dövdü.

Dündar, daha sonra Ertuğrul Bey’in çadırına geçti ve burada kafasına börk takıp eline kılıç aldı.

Diziyi beğenerek izlediğini ifade eden Başkan Dündar, ziyaret sonunda dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ’a Osman Gazi heykeli hediye etti.