Demet Şener ve Cenk Küpeli 19 aylık evliliklerini bitirdi. Çiftin boşanma nedeni olarak Küpeli’nin çocuk isteğine Şener’in sıcak bakmaması gösterildi. Demet Şener de yaptığı açıklamada ‘Hayattan beklentilerimizin farklı olduğuna karar vererek ve üzülerek ayrılık’ dedi.

Çiftin boşanmalarındaki en büyük etkenin, Cenk Küpeli’nin çocuk istemesi olduğu iddia edildi. Demet Şener’in başlarda işadamının çocuk isteğine olumlu baktığı öne sürüldü. Ünlü isim, daha sonra çocuklarının büyümesi ve iş hayatına dönerek kendi markasını kurmasıyla çocuk isteğini rafa kaldırdığı öğrenildi. Bu yeni karar sonrası çift, konuşup dostça bu birlikteliği bitirmeye karar verdi.

Seren Serengil ise Cenk Küpeli’nin kendisine, ‘Demet eğer sağlık sorunu nedeniyle anne olamasaydı onu asla bırakmazdım, başımın üstünde yeri olurdu. Zaten doktora da gittik. Ama çocuk istemeyince bu kararı verdik. Ben de çocuğum olsun istiyorum, genç bir insanım’ şeklinde bir açıklama yaptığını söyledi. Başka bir iddiaya göreyse işadamının maddi sıkıntılar yaşadığı ve eve gelen borçlardan Demet Şener’in artık rahatsız olduğu yönünde.

Demet Şener sessizliğini bozdu…

Ayrılık sonrası sessizliğini bozan Demet Şener dedikodulara son noktayı koydu. Şener yaptığı açıklamada; ‘Evliliğimizi üzülerek ve dostça dün bitirmiş bulunuyoruz. Gerekli açıklamaları yaptık fakat bazı yayın organlarında çeşitli iddialarla haber yapılmaktadır. Çocuklarım artık büyüdü ve markamın heyecanıyla yoğun bir çalışma dönemindeyim. Cenk’in çok istediği çocuk konusuna başlarda ben de sıcak baksam da kendimi yeni bir çocuk için hazır hissetmiyorum. Bu konuyu da karşılıklı konuşarak hayattan beklentilerimizin farklı olduğuna karar vererek ve üzülerek ayrılık kararı verdik. Evliliğimiz boyunca Cenk her zaman benim yanımda olmuştur. Ne maddi ne de manevi en ufak bir sorun yaşamamışızdır. Güzel bir evliliği bitirmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Saygı duyulmasını rica ederim’ ifadelerine yer verdi.

Benim olayla bir alakam yok…

Bu arada Demet Şener’in eski eşi İbrahim Kutluay ise, Şener’in İstinye’de bulunan evinin kapısında görüntülendi. Kızı İrem’in kendisini aradığını belirten Kutluay, ‘Benim olayla bir alakam yok. Kızım kendisini almamı istedi. Onun için geldim’ dedi. Eski basketbolcu, bir saat sonra kızını eve bıraktı ve, ‘Bir kahve içtik. Lütfen, olaya beni dahil etmeyin’ şeklinde konuştu.