GİZEM KARACA ROLÜ İÇİN 3 AY EĞİTİM ALDI


‘Alparslan Büyük Selçuklu’ dizisinde Evdokya’ya hayat veren Gizem Karaca; yeni imajıyla dikkat çekti.

Proje için yaklaşık üç ay binicilik, okçuluk ve hançer eğitimleri alan Karaca, ‘Özel bir stunt ekibinden ve at eğitmenlerinden hafta içi her gün yaklaşık 4 saat at ve kılıç eğitimi aldım. Kılıç eğitiminden sonra hançer kullanmaya başladım’ dedi.

Bizans imparatoriçesi olmayı başaran bir kadını canlandırmanın gurur verici olduğundan da bahseden Gizem Karaca, ‘Bunun dışında canlandırdığım karakter ‘Evdokya Makrembolitissa’ kurgu olmayan tarihte gerçek bir insan. Evdokya tarihte ilk Bizans İmparatoriçesi olmayı başaran kadın. Güçlü ve hırslı bir kadını canlandırmak benim için çok kıymetli. Evdokya’nın başarılarını ve gidişatını göstermek için heyecanlıyım’ şeklinde konuştu.

‘Alparslan: Büyük Selçuklu’nun başrollerini  Barış Arduç ve Fahriye Evcen paylaşırken, ikiliye Mehmet Özgür, Yurdaer Okur, Sarp Levendoğlu, Sinan Tuzcu, Korel Cezayirli, Gizem Karaca, Erdinç Gülener, Mim Kemal Öke, Olcay Kavuzlu, Rabia Soytürk, Esila Umut, Hakan Şahin, Ayşegül Ünsal, Toprak Sergen, Ogeday Girişken, Metehan Şahiner, Esra Kızıldoğan ve Onur Ayçelik gibi başarılı isimler eşlik ediyor.


Choose A Format