IŞIL REÇBER’DEN ÖZCAN DENİZ’E: KADINI BİTİRME


Olaylı şekilde boşandığı Feyza Aktan ile velayet davasında karşı karşıya gelen Özcan Deniz’in, telefonla bağlandığı programda kullandığı ifadeler dikkat çekti. Işıl Reçber, ‘Kadınların çoğu para koparmak için boşanıyor’ sözlerine tepki gösterdi.

Özcan Deniz ve Feyza Aktan’ın geçtiğimiz hafta ortaya çıkan kavga görüntüleri konuşulmaya devam ediyor. Deniz, eski eşi Aktan’ın kendisine saldırması ve olayın güvenlik kameralarına yansımasıyla ilgili Show TV’de yayınlanan ‘Bu Sabah’ programına konuşmuştu.

Nafaka konusuna dair değerlendirmelerde de bulunan 49 yaşındaki oyuncu, şu açıklamayı yapmıştı:

Kadınların çoğu para koparmak için boşanıyor. Olan çocuklara oluyor. Çünkü kadınların çoğu boşansa dahi ömür boyu çalışmadan kafası rahat geçinmenin yolunu açıyor. ‘Seni bitiririm’, ‘Çocuğunu bir daha göremezsin’ler havada uçuşuyor… Kadınların birçoğunu da (benim durumumda olduğu gibi) işsiz, güçsüz, uğraşsız, tek derdi çocuğu ve bu yasayı kullanarak yaşamaya yol açıyor. Yani herkes kaybediyor. En çok da çocuk…

Bu arada bunu da belirteyim de topa tutmasınlar beni. Benim derdim nafaka değil, velayet! Oğluma karşı iyi bir anne olsun. Gelsin neyim var neyim yok canımla beraber hepsini alsın. Ama durum öyle değil.

Özcan Deniz’in gündem olan bu sözlerine eski milli kaleci Rüştür Reçber’in eşi Işıl Reçber’den yanıt gecikmedi. Reçber, ‘Bir anne’ etiketi ile sosyal medya hesabından ünlü şarkıcıya uyarıda bulundu:

Ne olursa olsun önce bir evlilik! Sonra çocuk var. Kimse kimseyi zorla evlendirmiyor. Seni evlilik dışı çocukla, kandırarak boşatarak vs. nikaha mecbur etmemiş. Hadi hata yaptın ama çocuk olmuş en yumuşak geçişle bitir, kadını bitirme… Karınmış zamanında, ömür boyu da o çocuğun annesi olmaya devam edecek. Nasıl biri olursa olsun bunu değiştiremezsin, anne. Çocuğun annesinden nefret etmesi en büyük boşluk ve kabusudur uzun hayat yolunda… Beyefendiden ricam kusursuz şöhret yolunda çocuğun psikolojisini düşünüyorsa yeter. Daha fazlasına gerek yok. Tüm haklı çıkma çabası ile yaptıkları su, elektrik, altyapı olarak evladıyla kendisine dönecek bir gün. O zaman ‘keşke’ler için çok geç olur. Sevgiyle.


Choose A Format