İşte 2017 yazına damga vuran 10 magazin olayı


Bu yaz magazin gündemine ayrılıklar, ihanetler, kavgalar, ölümler ve cinayet haberi damgasını vurdu. İşte bu yaz en çok konuşulan 10 magazin bombası

Magazin gündemi bu yaz birbirinden çarpıcı haberlerle çalkalandı. Mustafa Ceceli’den Sibel Can’a, Ebru Şallı’dan Murat Başoğlu’na, Fatih Terim’den Metin Hara’ya kadar pek çok isimle ilgili haberler gündemin ilk sıralarında yer aldı. İşte 2017 yazına damga vuran 10 magazin bombası.

1- VATAN ŞAŞMAZ’IN ÖLDÜRÜLMESİ

Oyuncu Vatan Şaşmaz (43), İstanbul Beşiktaş’taki bir otelde sırtından 4 kurşunla vurulmuş olarak bulundu. Katilin, Vatan Şaşmaz’la 2009 yılında aşk yaşadığı eski sevgilisi Filiz Aker olduğu ortaya çıkarken Filiz Aker (54) aynı silahla başına ateş ederek yaşamına son verdi. Bu haber, yaza damga vuran son bomba magazin haberi oldu.

2- MUSTAFA CECELİ’NİN BOŞANMASI VE SELİN İMER’LE EVLİLİĞİ

Bu yaza damga vuran magazin olaylarından birisi de Mustafa Ceceli’nin eşinden boşanıp Selin İmer’le evlenmesiydi. Bir çocuk babası olan 36 yaşındaki şarkıcı Mustafa Ceceli, eşi Sinem Gedik’ten tek celsede boşanmış ve kısa bir süre sonra da Selin İmer’le dünya evine girmişti.

3- EBRU ŞALLI’YA ÇIPLAK FOTOĞRAF ŞOKU

Manken Ebru Şallı Snapchat hesabından çıplak fotoğrafını paylaşmış, hemen silse de fotoğrafın sosyal medyaya düşmesine engel olamamıştı. Daha sonra fotoğraftaki kişinin kendisi olmadığını ileri süren Ebru Şallı, o karenin yayından kaldırılması için mahkeme kararı çıkartmıştı.

4- MURAT BAŞOĞLU’NUN YEĞENİ BURCU BAŞOĞLU’YLA BİRLİKTE OLMASI

Oyuncu ve sunucu Murat Başoğlu Bodrum’da teknede bir kadınla birlikte olurken objektiflere yakalanmıştı. Hande Bermek’le evli olan Murat Başoğlu birlikte olduğu kadını tanımadığını aynı gün tanışıp birlikte olduğunu iddia etse de kadının öz yeğeni Burcu Başoğlu olduğu ortaya çıktı. Haberi okuyan herkes büyük şok yaşadı. Burcu Başoğlu’nun eşi Selçuk Kabadayı hem maddi hem manevi 2 milyon TL’lik tazminat davası açarken Murat Başoğlu’nun üzerine olan gayrimenkulleri elden çıkarmaya başladığı öğrenildi.

5- HARUN KOLÇAK’IN ÖLÜMÜ VE SONRASINDAKİ İDDİALAR

Sevilen şarkıcı Harun Kolçak, 17 Temmuz’da yaşamını yitirdi. Harun Kolçak’ın vefat haberi sonrası ortaya atılan uyuşturucu ve alkol iddiaları şarkıcının ölüm haberinden daha çok konuşuldu. Öte yandan Harun Kolçak 2010 yılında katıldığı bir TV programında, ‘Uyuşturucu kullandığım ve bu yüzden babam Eşref Kolçak tarafından evlatlıktan reddedildiğim çok konuşuldu. Yıllar sonra ilk kez itiraf ediyorum. Evet bir kez kullandım. Ancak midem bulandı, başım döndü. Kendimi çok kötü hissettim. O günden sonra kullanmadım’ demişti.

6- FATİH TERİM’İN ALAÇATI’DAKİ MEKAN BASMASI

Türkiye Futbol Direktörlüğü görevini yürütürken Fatih Terim, Alaçatı’da ortalığı birbirine katmıştı. İki damadı ve bir korumasıyla damadına ait restoranın yanındaki Yüzevler’e giden Terim, hem Yüzevler’in sahibini hem de 5 çalışanını darp etmişti. Sandalyelerin havada uçuştuğu, yumrukların konuştuğu kavga sonrasında, yaralılar darp raporu aldı, karakola giderek şikayette bulundu. Tüm bu olanlar yaşandığında tarihler 15 Temmuz’u gösteriyordu. Tam 15 gün sonra Fatih Terim kameraların karşısına geçmiş ve TFF’nin görevine son verdiğini açıklamıştı. Fatih Terim’in 1 yıllık maaş yani 3.5 milyon Euro karşılığında sözleşmesini feshettiği iddia edilmişti.

7- SİBEL CAN’IN BALKON POZU VE SONRASINDA YAŞANANLAR 

Sibel Can, balkonda bikinili görüntülenince akıllara hemen yıllar önce balkondaki çırılçıplak fotoğrafı geldi. Daha sonrasında Gülben Ergen, Seda Sayan ve Hülya Avşar da benzer pozlar verdiyse de Sibel Can’ın balkondaki çırılçıplak fotoğrafı ve onun nasıl çekildiğine ilişkin haberler çok konuşulmuştu. Sibel Can’dan sonra Seda Sayan, Gülben Ergen ve Hülya Avşar da peş peşe fotoğraflar paylaşarak adeta ‘ben de buradayım’ dedi.

8- MERVE BOLOĞUR VE MURAT DALKILIÇ’IN AYRILIK KARARI

Bu yaz ayrılan ünlü çiftler kervanında oyuncu Merve Boloğur ve şarkıcı Murat Dalkılıç da katıldı. Bir süre ayrılık iddialarını yalanlayan çift, tatil pozları verip ‘ayrılmadık’ mesajı vermeye çalışsa da gerçek kısa bir süre sonra ortaya çıktı. Murat Dalkılıç yaptığı açıklamayla Merve Boloğur’la ayrılık kararı aldıklarını duyurdu. İşte Murat Dalkılıç’ın o açıklaması: ‘Yıllardır büyük bir aşk yaşadığım değerli eşim Merve Boluğur’la uzun zamandır kurtarmaya çalıştığımız evliliğimizi üzülerek noktalama kararı aldık. Ayrılık kararımız her ilişkide yaşadığımız sorunların evlilik kurumumuza zarar vermeye başlaması sonucu ortaya çıkmıştır. Bana yaşattığı yüzlerce mutlu gün için minnetle teşekkür ederim’

9- ADRİANA LİMA- METİN HARA AŞKI

Brezilyalı manken Adriana Lima’nın yazar Metin Hara’yla aşk yaşamaya başlaması bu yazın magazin gündeminin hep ilk sıralarındaydı. Kendilerini anbean takip eden kameralara aldırmadan tatil yapan çift verdikleri fotoğraflarla magazin sayfalarında kendilerine geniş yer buldu. Kimilerine göre ‘reklam aşkı’ olarak tanımlanan ilişki hâlâ devam ediyor. Merin Hara ve Adriana Lima çifti hep magazin basının yakın takibinde olacağa benziyor.

10- TUBA BÜYÜKÜSTÜN- UMUT EVİRGEN

Oyuncu Tuba Büyüküstün ve yine oyuncu olan eşi Onur Saylak, tüm çabalarına rağmen evliliklerini kurtaramadı. Çift, 5 Haziran’da boşandı. Daha sonra aşk yaşadığı ünlü işletmeci Umut Evirgen’le görüntülenen Tuğba Büyüküstün bir de hapis yolu gözlemek zorunda kalmıştı. Çünkü Umut Evirgen, fotoğraflarını çeken gazeteciye silah çekmiş ve Tuğba Büyüküstün’leyken çekilen fotoğraflarını silmişti. Gazetecinin şikayeti üzerine Umut Evirgen tutuklanmış 17 Temmuz’da ise tahliye olmuştu.

 


Choose A Format